GNS Network

Dikkat Alexa da Hızlı Yükselmek için Sitenizi Heba Etmeyin!


Merhaba değerli wm mekancılar;
Bu yazımda sizlere internette binlerce örneği olan "alexa da çabucak nasıl yükselirsiniz" vb bir bilgi paylaşmayacağım.Aksine organik hit ile alexada yükselmenin avantajlarından bahsedeceğim.

1.Organik hit ve alexa da önemi;
Organik hit ile alexa da yavaş ama kesin adımlarla yükselmek her zaman en güvenli ve çok çabuk gözardı edilen bir durumdur.Bunun için sitenizde çeşitli kampanlayar, yarışmalar, çok yeni bir terim ile ilgili bilgi paylaşımı(4+4+4 eğitim sistemi nedir?) gibi içeriklerle de pekala çok çabuk ve kesin adımlarla yükselebilirsiniz.

2.Oto sörf sitelerinin baltaladığı sitelerin vahim sonları;
Arkadaşlar 2005-2009 yılları arasında patlama yapan ve şu günlerde sayıları azalmakla beraber örnekleri mevcut olan oto sörf sitelerine sitenizi ekleyip getireceği hitlere sitenizi asla emanet etmeyin.Neden? Oto sörf siteleri yanlızca eklediğiniz linkin ana sayfasını gezer.Bunu sonucunda alexada sıralamanız yükselmesine rağmen pr yani page rank(sayfa skoru)almaya çalışan siteler kolayca bu hit patlamasını ve diğer sayfalarınız arasındaki uçurumu farkeder ve sonuç olarak başta google olmak üzere bir çok arama motorundan block lanırsınız.

3.Sitenize adsense reklamları alamazsınız alsanız dahi en geç 1 hafta içinde hesabınız banlanır.

4.Boş olmasına rağmen aşırı hitten ötürü sitenizde yavaşlamalar olur ve sonucunda index almaya çalışan botlar ilk zamanlarda index sayılarının düşürür ardından sitenize hiç uğramazlar.

5.Sıralamanız kalıcı olmaz.Unutmayın alexanında spiderlari var ve o yükseklikten düştükten sonra siteme yine uğrarlar diyerek uzunca süre yolunu gözleyebilirsiniz.

Arkadaşlar bu örnekler çoğaltılabilinir.Önemli olan bu siteler arasında arama motorlarında banlanmamak ve organik hitleriniz ve özgün içeriğiniz ile kalıcı siteler arasında güzel bir yer edinmektir.

Bu makale wm mekan üyeleri ve ziyaretçileri için darken tarafından hazırlanmıştır...

2 yorum

Meral

alexa nın yanlızca bir istatistik sitesini unutmamak gerek seo değerlerinizde gerçeçilik payı biraz azdır. hatanın temeli burdan kaynaklanıyor bence.

Hiwa

filtreye 1-2 site sokmadan genelde kimse akıllanmıyor değil mi :)

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle