GNS Network

SEO Çalışmalarında Backlink Şart mı?


Değerli arkadaşlar bu yazımda seo çalışması yapıyorum diyerekten backlink çalışmasından başka bir çalışma yapmayan bir takım kişiler için sınırlardan bahsetmek istedim özellikler. Seo çalışması denilince hemen black hat dosyaları açılır ve site yayına geçer geçmez yapıştırmaya başlanılır mantığı ile iş yapan arkadaşlara bir dipnot eklemek istiyorum. Keza seo çalışmaları bu dmeek değildir belli adımlar ve çalışma planı içinde gerçekleştirilir. Bunu en rahat bir biçimde google webmaster tools da web sitenizin kelime verilerini açtığınızda görebilirsiniz. İyi bir seo uzmanının elinden çıkan sitelerde genellikle sitenin içerik genişliğine bağlı olarak nadiren görülen alakasız anahtar kelime öbekleri bu tarz yanlış çalışmalarda tavan yapar.

Diğer bir nokta ise devlet kurumlarına ağit yorum sayfaları, kişisel bloglar, forum siteleri vs paylaşım platformları resmen kan ağlar oldularki amacı dışında kullanılarn link yapıştıracam diye mahfedilen platformlar tek tek erişimlerinde kısıtlamalara giderek ihtiyaç sahiplerinide olumsuz etkileyen platformlar haline gelmeye başladılar.


Minimum Backlink İle SEO Çalışması Nasıl Yapılır?  1. Arkadaşlar yukarıda da bahsettiğim gibi backlink seo çalışmasının yanlızca bir kısmıdır tamamı değil.Çalışmalarınız için ortalama bir çalışma planı örneği göstermek gerekirse:

  2. Sunucu analizi

  3. Site kodlama analizi ve doğrulama platformlarına uygunluğunun sağlanması

  4. Arama motorlarına ve arama motorları istatistik araçlarına kayıtların yapılması

  5. Hedef kelimelerin site içeriği ile doğru orantılı bir sayıda belirlenmesi(örneğin kurumsal sitelerde içerik azlığı nedeniyle 2 ya da 3 iken çok daha büyük platformlarda sayı katlanarak artabilir)

  6. Görsellerin (resim, video vs) site içi ve dışında hedef kelimelere uygunluğunun sağlanması

  7. Site içi içeriklerin sayfa başı minimum değerlerde hedef kelime etiketlemelerinin sağlanması

  8. Backlink çalışması(bağlantı imleme siteleri önerilirki alt sayfa değerlerinizi yükseltecek en güçlü sitelerdir)

  9. İçerik güncelliğinin kodrunması ve içerik ile doğru orantılı olarak düzenli backlink sağlanması

şeklinde kaba taslak bir çalışma planı ile ilerlerseniz backlink yüklenmelerine gerek kalmadan hedef kelimenizde daha 10-20 backlink ile ilk sayfaya çıktığınızı görebilirsiniz.Sosyal paylaşım platformlarında sitenizin ismini ayaklar altına almamakta diğer bir artısıdır ki kurumsal bir kimliğiniz varsa bu gayet önemli bir nokta olacaktır.


Minimum Çaba ile Yüksek Hedefler!


Sonuç olarak değerli arkadaşlar seo çalışması denilen şey aslında sitenizin içerik, görsellik, hız vs gibi özellikleri ile rakiplerinin arasından sıyrılmasını sağlamaktan başka bir şey değildir. Site içi kodlamalardan başlar ve tanıtımlara(backlink çalışmalarına) kadar gider.Diğer yandan yanlızca bir kulvarda yapılan yüklenmelerin yarattığı hüsranlar artık saymakla bitecek gibi değil. Kendinize ya da bir başkasının sitesine zarar vererek bu alanda pek bir kar sağlamak kulağa mantıklı gelmiyor.Oturup düşünmek ve tek kulvarda yıkıma koşmaktansa çok daha az bir çaba ile herşeyden biraz mantığı ile kararlı ve çok daha kalıcı adımlar ile yola devam etmek çok daha mantıklı gibi.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle