Site iconBeytullah Güneş | SEO Tasarım Dijital Pazarlama

Swarm ve Foursquare’de kişi, arkadaş engelleme

İnternetin yaygınlaşması ile birçok sosyal ağ sitesi de internet kullanıcılarının Foursquare diğer bir adı ile Swarm ise bunlardan biri.  Foursquare 2009 yılında ABD’de kurulmuş konum tabanlı bir sosyal ağ web sitesidir. Kurucuları Dennis Crowley ve Naveen Selvadurai’dir.

Ağ, sosyal ağ, akıllı telefon olarak adlandırılan cihazlara Foursquare’in yazılımı yüklenerek kullanabilmektedir. Sosyal ağın iOS, Android, BlackBerry, Windows Phone, Symbian , Bada, MeeGo gibi birçok mobil platforma uygun yazılımı mevcuttur. Kullanıcılar bulundukları mekanlarda “check in” yaparak konumlarını sosyal çevrelerinde paylaşıyorlar. Ayrıca check in yaptıkça puan ve rozetler de kazanılmaktadır. Foursquare uygulamasında kullanıcılar yer bildirimi yaptıkça rozet kazanırlar.

Sizlere bu haberimizde, Foursqaure ( Swarm ) kullanıcılarını nasıl şikayet edileceği hakkında bilgi vereceğiz. Eğer Din, Cinsel vb. benzer istismarlar yapıldığını düşünüyorsanız bunu  ( FourSquare ) bildirmeniz gerekebilir. Foursqaure üzerinden bunu yapabilirsiniz. Swarm ile Foursqare entegreli çalıştığı için tek yerden yapabiliyoruz.

Eğer Foursquare üzerinden şikayet ve rapor göndermek istiyorsanız, aşağıdaki yöntemleri uygulayın.

İlk önce uygulamanın altında bulunan simgeye dokunun.

Bu açılan ekranda Kişiler seçeneğine dokunun

Engellemek istediğiniz kişinin profiline girin ve üst kısımdaki üç noktaya dokunun.

Burada aşağıdaki gibi Kullanıcıyı Engelle ve Rapor et seçeneği çıkacaktır.

Exit mobile version