GNS Network

Facebook, Artık Kayıp Çocuk İlanlarını Duyuracak


Facebook’un devasa kullanıcı altyapısı itibariyle kamu servisi duyuruları içinde harika ve oldukça güçlü bir servis haline geliyor. Bu ilerlemelerden birisi de Facebook kayıp çocuk ilanları olacak. En çok kullanıcı sayısına sahip sosyal ağ olması ve kitlelere ulaşma konusunda ciddi bir potansiyeli barından Facebook bu anlamda kamu servisi olma yolunda da emin adımlarla ilerliyor.  Potansiyelinin farkında olan ve bu potansiyeli maksimuma çıkarmak için çalışan şirket bugün İngiltere’de, Child Rescue Alert adını verdiği yeniliği hayata geçirdi.

Bundan sonra Facebook kayıp çocuk ilanlarını haber kaynağında yayınlayacak. Haber Kaynağında kaybolan çocuk ile ilgili hayati derecede önemli bilgiler yer alacak. Herkesin paylaşmasını beklemek yerine Facebook bilgileri sadece kayıp ailelerinin ve onların yakınlarında yaşayan insanların profilinde gösterecek.


Fikir kaynağı ise şu eğer olayın yaşandığı bölgedeyseniz hala daha kayıp durumda olan insanı görebilirsiniz veya onun profilinde olan insanları arayabilirsiniz. Ayrıca haberin insanlara ulaşmasını sağlamak için bu bilgileri paylaşarak herkesin durumdan haberdar olmasını sağlayabilirsiniz. Kayıp vakalarında ilk 6 saat genellikle altın saatler olarak adlandırılır çünkü bu eve sağlam bir şekilde geri dönme ihtimallerinin en yüksek olduğu saatlerdir.

Facebook kayıp çocuk ilanları sistemi ile hayati öneme sahip bilgileri edinebiliyorsunuz ya da paylaşabiliyorsunuz. Kayıp kişinin fotoğrafı, son göründükleri yer gibi bilgileri daha önce hiç bir şekilde olmadığı kadar hızla yayılabilir ve polis için son derece önemli bilgilerin elde edilmesini sağlayabilir. Facebook ise yaptığı açıklamada haberlerin eğer çocuk gerçekten tehlikedeyse veya ciddi bir şekilde yaralanma riski taşıdığına inandıklarında görülebilir hale geleceğini söyledi.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle