Site iconBeytullah Güneş | SEO Tasarım Dijital Pazarlama

Google+ Fotoğraflar Servisi Tarih Oluyor

Farklı konularda verdiği hizmetler ile ön plana çıkan Google, bir süre önce hayata geçirdiği Google+ Fotoğraflar servisini kapatacağını açıkladı…

Sosyal paylaşım ağlarından biri haline gelen Google+, aynı zamanda bünyesinde Google+ Fotoğraflar’ı da barındırıyordu. Fotoğraf yüklemeyi ve saklamayı mümkün hale getiren bu servis, Google Fotoğraflar’ın yayınlanmasından sonra haliyle daha az tercih edilir olmuştu. Çareyi servisi kapatmakta bulan Google, kullanıcıların Google+ Fotoğraflar’dan direkt olarak Google Fotoğraflar’a terfi etmesini sağlayacak.

Geçiş sürecinin biraz sıkıntılı olacağı ön görülüyor. Her ne kadar Google, fotoğrafların kaybolmayacağına dair garanti verse de ne yazık ki kullanıcılar bu konuda biraz endişeli. 1 Ağustos’tan sonra desteğin çekilmeye başlanacağını belirten firma, önce Android uygulamasına var olan desteğin sonlandırılacağını ve aşama aşama kısa zamanda Google+ Fotoğraflar servisinin tarih olacağını işaret etti. Android’ten sonra iOS ve Web platformlarında da hizmetin sonlanacağı ön görülüyor.

Eğer Google+ Fotoğraflar hizmetinden faydalanıyorsanız şimdiden diğer hizmete geçiş işlemlerine başlamanızda fayda var. Özellikle kapanacak olan platformda bolca fotoğrafı bulunan kişilerin erkenden Google Fotoğraflar’a geçmesi öneriliyor.
Exit mobile version