Site iconBeytullah Güneş | SEO Tasarım Dijital Pazarlama

Adobe Flash Güncellemesi Yapanlar Dikkat: En Kısa Sürede AdobeFlash’tan Kurtulun!


Adobe’un başı yanacaksa Flash yüzünden yanacak. Daha önce güvenlik sorunlarından dolayı Apple ve Googlegibi büyük şirketler tarafından ‘dışlanan’ ve Firefoxtarafından da tüm versiyonları engellenen Adobe Flash, son güvenlik güncellemesiyle birlikte birçok kullanıcının başını yakmış olabilir.

Birkaç gün önce yayınlanan Flash güncellemesi sonrası Adobe Flash’ta, tüm işletim sistemlerini etkileyebilecek bir açık olduğu şirket tarafından da doğrulandı. Bu açık, hackerlar tarafından sisteminizin kilitlenmesine ve hatta tamamen ele geçirilmesine sebep olabilir.

Adobe ise bu güvenlik açığının ‘her zamanki gibi’ yayınlanacak bir güncellemeyle kapatılacağını belirtti fakat bunun ne zaman gerçekleşeceğine dair bir bilgi bulunmuyor.

Az önce de belirttiğim gibi Apple, iOS için artık Flash’ı desteklemiyor. Google da Flash reklamlarını artık Chrome’da göstermiyor ve Adwords reklamlarında görünen Flash reklamlar, direkt olarakHTML5’e dönüştürülüyor. ‘Ben Flash’sız yapamam’ diyorsanız yapacak bir şey yok, elinizden geldiğince dikkatli olmaya çalışın ve Adobe’un yayınlayacağı güvenlik yamasını bekleyin.
Exit mobile version