Site iconBeytullah Güneş | SEO Tasarım Dijital Pazarlama

Google’ın Tasarım Başkanı Yardımcısı, Windows 10’u Yerden Yere Vurdu

Sektörünün en büyük isimlerinden birisi olan Microsoft, en yeni işletim sistemi Windows 10‘u Temmuz ayının sonlarında kullanıcılarına sunmuştu. İşletim sisteminin indirilmeye başlandığı ilk günden beri kullanıcıların %90’ı Windows 10’dan şikayetçi. Kullanıcıların hepsinin farklı nedenlerden dolayı şikayet etmesi, Windows 10’un şimdilik oldukça kötü bir işletim sistemi olduğunun kanıtı olarak gösterilebilir. Bu şikayetçi listesine, sektörün içinde olan bir şirketin elemanı olan Matias Duarte da katıldı.

Matias Duarte Google’ın Tasarım Başkanı Yardımcısı. Matias dün kendi Twitter hesabından Microsoft’un son işletim sistemini tam anlamıyla yerden yere vuran tweetler attı. Kendi alanından, yani Windows 10’un tasarımından şikayetçi olan Matias, işletim sistemindeki tasarımın oldukça kötü olduğunu ve bu tasarımın onu son derece hayal kırıklığına uğrattığını belirtti.

Hatta bu söylemlerini oldukça ileriye götürerek Windows 10’un tasarımının, bir klasik olan Windows XP‘den bile kötü olduğunu belirten Matias, attığı tweetlerle Microsoft’ta çalışan meslektaşlarını tam anlamıyla “ezdi” ve hatta bir tweet’inde “Windows 10 mu? Daha çok ’10 sene önceki Windows’ gibi” sözlerine yer verdi.

Kendisine yöneltilen cevaplardan birisinde “Android” kelimesinin geçmesi üzerine “eğer Android 10 sene önceki hali gibi olsaydı, bu son derece üzücü olurdu” cevabını veren Matias, Windows 10’u bu tweetinde de aşağılamaktan geri durmadı.

Exit mobile version