GNS Network

Vodafone siber saldırıya uğradı


Vodafone İngiltere geride bıraktığımız cümartesi günü siber saldırıya uğradığını kamuoyu ile paylaştı. Yapılan açıklamada siber saldırı neticesinde 1827 kullanıcının bazı bilgilerinin korsanların eline geçtiği ifade edildi.

Bu kullanıcıların isimleri, telefon numaraları, e-posta, şifre ve banka hesap detaylarının korsanlar tarafından ele geçirildiği belirtilirken, kredi veya banka kartı bilgilerinin ise çalınmadığı açıklandı.

Vodafone İngiltere söz konusu saldırı sonrası bilgileri çalınan kullanıcılarla irtibata geçildiğini bildirdi. Vodafone ayrıca tedbir amaçlı hesapların kapatıldığı bilgisini verdi.

Dünya genelinde 450 milyondan fazla abonesi bulunan Vodafone ekim ayı içerisinde bir kez daha siber saldırıya maruz kalmıştı. Bu saldırıda ise 20.000 kullanıcısının çeşitli bilgilerinin istenmeyen kişiler tarafından çalındığını ifade edilmişti.

Türkiye Vodafone söz konusu saldırılarken etkilendi mi? Kullanıcı bilgileri güvende mi? Konuya ilişkin Vodafone Türkiye’den henüz bir açıklama yapılmadı.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle