GNS Network

Google Penguen 4.0 Güncellemesi Mart Ayında Geliyor


Google penguen güncellemesi 1.0 ile web spam sitelerinin önüne geçmek ile başlatılan ve belirli aralıklarla yeni güncellemeler ile devamlılığını sağlayan bir google güncellemesidir. Aslına bakılır ise google üzerinde her ay neredeyse 10 üzerinde güncelleme yapısa da penguen güncellemesi adından en fazla söz ettiren güncellemeler arasında zirvede.

Neden Bu Kara Önemli?

Güncelleme amacının yukarıda da belirttiğim gibi spam olarak algılanan sitelere dönük olduğundan bahsetmiştim. Bu bağlamda bu filtreye takılan sitelere de tabiri caiz ise pek acınmamakta ve çok ağır cezalar verilmekte. Yakın zamana kadar manual incelemeler ile de desteklenen penguen güncellemesi çok ciddiye alınıyor google tarafından ve webmasterleri de bu nedenle yakından ilgileniyor.

Bir çok uzmana göre manual incelemeler kullanıcıya birebir yardımdan ziyade spam siteleri göze çarpmayan özelliklerinin yakından incelenmesi amacını taşıyordu ve Penguen 4.0 da da nokta atışı yapmayı kolaylaştırmak için yeni algoritma düzeninde dikkate alınması gereken kaynaklar arasında bulunuyor. Bu noktada "Söylentilere göre" kısmına bir açıklık getirmek için bir sonraki makalemde küresel çapta 33 SEO uzmanının bu güncelleme için düşüncelerini ve diğer webmasterlere uyarılarını derleyerek ayrıca blogumda yayınlayacağım. Güncellemeden önce SEO uzmanları neler için hazırlık yapıyorlar fikir sahibi olmak isterseniz mart ayından önce muhakkak beytullahgunes.com u tekrar ziyaret edin. Döküman uzman sayısı nedeni ile biraz devasa boyutlarda bir inceleme gerektirdiğinden hemen yayınlayamasamda önümüzdeki 2 gün içinde blogumda yerini alacak.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle