GNS Network

Google AdSense Sayfa Düzeyi Reklam Nedir? Siteye Nasıl Eklenir?


Google yeni reklam birimi sayfa düzeyi reklamları aktif etti. Son bir kaç gündür adsense hesabına sahip kullanıcılar fark etmişlerdir hesaplarda ciddi kazanç ve gösterim dalgalanmaları mevcut. Bu dalgalanmanın nedeni sonunda Sayfa Düzeyi Reklamlar olarak Orataya Çıktı.

Google Adsense Sayfa Düzeyi Reklamları Nedir?

Tek kod ile sitenize eklenen bu reklam biçimi iki ana kategoride guruplandırılmış ve panelinizden aktif ettiğiniz anda aktiflediğiniz reklam birimi aynı reklam kodu ile gösterime girebilmekte. Kısaca bu iki reklam biriminin ilki googlenin zamanında zararlı içerik filtresine neden olan splash reklam tarzında sayfa öncesi "Geç" seçeneği ile sunulan reklamlardır. Diğeri ise APK yapımcılarının aşina olduğu sayfa altı sabit mobil esnek reklamlarıdır.

Google Adsense Sayfa Düzeyi Reklamları Nasıl Sitenize Eklenir?

Arkadaşlar bu yeni reklam biçimleri tek kod ile eklenmekte. Koda adsense yönetim panelinizde Reklamlarım Sekmesinde sol memüde Sayfa Düzeyi Reklamlar kısmından ulaşabilirsiniz. Sayfa altında yer alan kodu al butonuna tıkladığınızda verilen kodu sitenizde

<head>

<7head>

 Kodları arasına eklemeniz gerekiyor. Ardından yine adsense hesabınızda kodu aldığınız sayfada kod butonunun üst kısmında yer alan reklam birimlerinin karşısındaki butonlardan reklamlardan birini ya da her ikisini birden aktif hale getirebilirsiniz. Gösterim durumunuzu google adsense seçiyor arkadaşlar. Hit durumu ya da hazır reklam havuzunda alakalı reklamların olması durumuna göre gibi düşünebilirsiniz.

Sayfa Başı Reklam Sayısı Sınırını Etkiler mi?

Google Adsensenin kullanucularına gönderdiği maile ve Sayfa Düzeyi Reklam guide sayfalarında yer alan açıklamaya göre sayfanızdaki reklam sayısına hehangi bir etkisi olmamakta yani mevcut reklam yerleşiminizi değiştirmenize gerek yok.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle