GNS Network

Joomla AMP Plugin - Joomla Sitenizi AMP Uyumlu Hale Getirin


AMP öncesi proje süreci de dahil olmak üzere ilk çalışma duyurusu ile AMP alanında bir çok ilki blog sayfamı takip eden arkadaşlar önceden öğrenerek güncellemeye hazır başlama şansını yakaladılar değerli arkadaşlar.

2015 başından itibaren kırıntıları kalan eski tip SEO çalışmalarının yerinde yeller esiyor şu günlerde. Keza gelişen teknoloji ile değişen erişim seçenekleri ve bu seçeneklerin gereksinimlerini karşılayacak siteler google tarafından her güncellemede bir tık daha yukarıda tutuluyor. Neyse bu kadar uyarı yeter sanırım. Konu blog takipçilerinin isteği üzerine eklenti paylaşımı olunca bu gibi dip-notlar direk üst-not olabiliyor.

Joomla için AMP güncellemesi için kodlama bazında düzenleme yapamayan arkadaşlar ilgili eklentiyi BURADAN indirebilirler. Eklentinin ücretsiz versiyonu mevcut alıp güvenle kullanabilirsiniz. Eklenti sonrası:örneklerindeki gibi olacaktır.  Eklenti sonrası performans değişimi:

Full version in GT-metrix:


AMP version in GT-Metrix:


şeklinde mobil deneyimde ciddi bir performans artışı sağlamaktadır.

Sizlerinde araştırdıığınız eklentiler ya da uygulamalar konusunda sorularınız var ise yorum yaparak iletebilirsiniz arkadaşlar. Elimden geldiğince her yoruma yanıt vermeye çalışıyorum.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle