Site iconBeytullah Güneş | SEO Tasarım Dijital Pazarlama

İnstagramda kişi engelleme

Son yıllar da çok fazla kullanıcı kitlesine ulaşan İnstagram ile ilgili bizlere en çok yöneltilen sorular dan bir tanesi İnstagram’da kişi engelleme nasıl olmaktadır ? Sizler için bu soruyu yanıtlamaya çalışacağız. Sizlerin de rahatsızlık duyduğu insanlar olabilir işte o insanları engellemenizin yolları.
İlk olarak engellemek istediğiniz kişinin profiline giriyorsunuz ve üst taraf da olan 3 nokta ikonuna tıklıyorsunuz. Karşınıza çıkacak olan üst menü de “Kullanıcıyı Engelle”  butonuna tıklayın işlem tam olarak bu kadardır. Bu işlem sonucun da kişiyi engellemiş olacaksınız ve bu kişi artık sizinle hiç bir etkileşim içine giremeyecektir.
Engeli kaldırmak için ise yine aynı şekil de ekranın sağ üst köşesin de yer alan 3 nokta iconuna tıklıyoruz. Daha sonra üst menüden “Kullanıcının Engelini Kaldır” butonuna tıklıyorsunuz ve engel kalkmış oluyor. Bu kişi ile artık etkileşim içine girebilirsiniz.
İstemediğiniz kişilerin sizlerin fotoğraf ve videolarına ulaşmasını bu şekil de engelleyebilirsiniz. Böyle bir platform da kesinlikle bu özelliğin olması gerekiyor.
Exit mobile version