Site iconBeytullah Güneş

Instagramda video nasıl paylaşılır?

Fotoğraf paylaşım uygulaması olan Instagram artık video için de destek vermektedir. Yaşadığınız güzel anlara dair heyecanınızı video olarak paylaşabilirsiniz. Kendinizi sadece fotoğrafla değil video ile ifade edebilirsiniz.
Peki, Instagramda video nasıl paylaşılır? Nasıl yüklenir,  nasıl kaydedilir gibi birçok sorunun cevabını bulduk.

Instagramda en fazla kac saniyelik video çekebilirim?

En az 3 saniye, en fazla 15 saniyelik videolar çekebilir ya da yükleyebilirsiniz.
İnstagram video kaydı nasıl yapılır? Android Telefondaki videoyu Instagrama yükleme
Instagramda video kaydı yapmak için Instagram uygulamasını açın ve ortadaki paylaşım butonuna dokunun ve alt satırdan en sağdaki video yazısına dokunun. Kırmızı daireye basılı tuttuğunuz sürece video kaydı yapılacaktır. Video kaydını durdurmak için kırmızı kayıt simgesinden parmağınızı çekmeniz yeterli. Telefondaki kayıtlı bir videoyu paylaşmak için ortadaki paylaşım butonuna dokunduktan sonra galeri yazısına tıklayın ve videoyu seçin ve 15 saniye olacak şekilde gerekirse videoyu kırparak paylaşın. Video kaydı tamamlandıktan sonra videoya konum, filtre ve açıklama girebilirsiniz. Videoyu paylaşmadan önce filtre bölümünden ayarlama yaparak daha hoş görünmesini sağlayabilirsiniz.
Videonuz için birden fazla sahne kullanmak için video kaydı sırasında elinizi kayıt tuşundan çekerek sonraki sahneye geçebilir, kayda devam etmek için kayıt simgesine tekrar dokunmanız yeterlidir. 15 saniye boyunca istediğiniz sayı kadar klip çekebilirsiniz.

Vine videolarını Instagramda paylaşma nasıl oluyor? Vine video indirme programı nedir?

Google Playstore üzerinden Vdownloadr (for vine video) uygulamasını indirin.
Paylaşmak istediğiniz vine videosunu açın ve alt kısmındaki paylaş simgesine dokunun. Açılan menüde diğer seçeneklere ardından paylaş’a dokunun ve vDownloadr’ı seçin. Ok dedikten sonra videoyu telefona kaydetmiş oluyoruz. Artık yukarıdaki anlatılan şekilde Instagram üzerinden kayıtlı olan videoyu paylaşabilirsiniz.

Instagramda nasıl uzun video çekebilirim?

Instagramda en fazla 15 saniye uzunlukta videolar çekilebilmektedir. Instagramdaki bir açık sayesinde bir ara bazı kişiler daha uzun video kaydı yapabildiler ancak şuan 15 saniye sınırını geçmek mümkün değil. Instagram bu hatayı düzelttiğini açıkladı.
Instagram video indirme işlemi nasıl yapılır? Instagram videosunu bilgisayara, telefona ve tablete indirmek için gerekenler nelerdir? Andoid ve ios için instagram videosu indir.
Bilgisayar üzerinden instagram videoları indirmek için aşağıdaki siteleri kullanarak kolayca indirme yapabilirsiniz.

Iphone ios ile instagram video indirmek için ibolt downloader & Manager adlı ücretsiz uygulamayı kullanabilirsiniz. Bu uygulama ile youtube gibi birçok siteden de video indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
Android işletim sistemli mobil telefonlardan indirme yapmak için Video Downloader for Instagram adlı uygulamayı ücretsiz olarak indirebilirsiniz.
Exit mobile version