Site iconBeytullah Güneş | SEO Tasarım Dijital Pazarlama

Aynı anda iki Instagram hesabını kullanmak – çoklu hesap

Instagram çoklu hesap kullanımı resmi olarak sunuldu. Aynı anda iki Instagram hesabını kullanmak artık mümkün. 8 Şubat 2016 günü yapılan açıklamaya göre tek uygulama üzerinden hesap değiştirme yöntemi ile aynı anda birden fazla (en fazla 5 adet) Instagram hesabı kullanılabilecek. Bu güncelleme birçok kullanıcıyı sevindirecek. Yan uygulamalar ile aynı anda iki hesap kullanımı mümkün olsa bile uygulamalar Instagram’ın yasakları yüzünden tam performansta çalışamıyordu. Çalışabilenler ise ücretliydi. Sadece fotoğrafları görmek beğenmek ya da yükleme işlemleri yapılan uygulamalar yerine artık resmi uygulama üzerinden fotoğraf ve video paylaşma özel mesaj alıp gönderme, bildirimleri görme gibi bütün işlemleri tek telefon üzerinden yapabileceksiniz.
Bu hafta başlayan uygulama ile iki hesap arasında kolayca geçiş yapılabilecek. Ek bir hesap eklemek için profil ayarlarına girerek hesap ekle bölümünden bilgileri girmeniz gerekiyor. Hemen sonrasında ise iki hesabı aynı anda kullanmaya başlayabilirsiniz. Sayfanın sol üstünde yer alan kullanıcı ismine dokunduktan sonra diğer kullanıcıyı seçerek bu işlemi yapabilirsiniz.
Güncelleme ile gelecek özellik  iOS ve Android için Instagram 7.15 sürümüne ek olarak getirilecek. Bu hafta içinde özelliğin kademeli olarak geleceği resmi olarak bildirildi.
Exit mobile version