Site iconBeytullah Güneş | SEO Tasarım Dijital Pazarlama

Instagram profilime bakanlar

Instagram hesabıma kim baktı? Kim ziyaret etti? Instagram profilimde kim gezdi, kim girdi, kim bakmış gibi sorular herkesin aklını kurcalayan sorulardandır.
Instagram hesabınızı ziyaret edenler kimler öğrenmek için ne yapmak gerekiyor?
Instagram uygulaması teknik olarak ziyaretçilerin kaydını tutmamaktadır. Yani bu ne anlama geliyor? Instagram hesabınızı ziyaret eden kişileri göremezsiniz. Profilinizi ziyaret edenleri, fotoğraflarınıza bakanları görme şansınız yok. Hesabınızı gizli hesap haline getirirseniz sadece takip listesine kabul ettiğiniz kişiler tarafından görüntülenebilirsiniz.
İnternette profiline bakanları ve ziyaretçileri gösterdiğini iddia eden uygulama ve siteler var, bu uygulamalar nasıl gösteriyor?
Maalesef bu tür uygulamalar tamamen kandırmacadan ibarettir. Teknik olarak bakıldığında ziyaretçilerinizi kaydetme şansı yoktur. Takipçi ve takip ettiğiniz listesinden, ilgi alanlarına göre ya da arama kelimelerinize göre rastgele seçilmiş hesapları size göstermektedir. Bu tür uygulama ve siteler genellikle hesabınızı ele geçirmeye yönelik ya da hesabınızdan reklam yapmaya yönelik olarak çalışmaktadır. Bu tür site ve uygulamalar izin verdiğinizde hesabınızdan reklam mesajları atılır, otomatik olarak takip ettiğiniz kişi sayısı artar ve hesabınız kapanma tehlikesi yaşar. Bu tarz içeriklere kesinlikle üye olmayın ve bilgilerinizi girmeyin. Eğer daha önce giriş yaptıysanız önce Instagram ayarlarına girerek uygulama erişimlerini kaldırın daha sonra Instagram şifrenizi değiştirin.
Exit mobile version