GNS Network

Instagram yanlışlıkla beğenme ve takip


Instagram’ın ve bazen de Facebook’un azizliğine herkes uğramıştır. Özellikle telefondan bu uygulamaları kullanan kişiler ne olup bittiğini anlamadan yanlışlıkla birilerinin fotoğrafını beğenir ya da arkadaşlık ve takip isteği gönderir. Olayın en büyük korkusu ise genelde en çok başa gelendir. Gizliden gizliye takip edilen kişilerin veya eski sevgilinin fotoğraflarına bakarken bir anda o yazıyı görürsünüz. Beğenmekten vazgeç ya da bazen daha kötüsü olur kişisi sizin arkadaşlık isteğinizi kabul etti. Yetkililerin bu duruma bir el atması lazım, yanlışlıkla beğendim tuşu olmalı değil mi? Eğer karşınızdaki kişi o an Instagramda değilse hemen beğeniyi ya da takip isteğini geri alabilirsiniz. Bu durumda karşı tarafa herhangi bir bildirim gitmeyecektir.

Diğer bir yöntem ise fotoğrafını beğendiğiniz ya da takip isteğini gönderdiğiniz kişiyi engellemektir. Bu durumda da bildirimi almayacaktır ancak şöyle bir durum var, eğer bildirimi gördüyse bunun farkına varmıştır. Dalgınlığına geldiyse bir daha göremeyecektir, dikkat ettiyse öğrenecektir. Bu arada engeli kaldırdığınızda beğeni yine görünecektir o yüzden beğeniyi geri almanız gerekiyor.

Beğendiğiniz fotoğrafın beğenisini geri almak için sol alt köşedeki kırmızı kalp işeratine bir kere dokunmanız yeterli. Eski beğenilerinizi ise hesap ayarlarına girdikten sonra beğendiğin gönderiler sekmesinden ulaşabilirsiniz.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle