GNS Network

Instagram’da satış yapmanın püf noktaları


Instagram üzerinden nasıl satış yapılır? Satışları arttırmak için neler yapılabilir? Instagram butik açma ve takipçi arttırma yöntemleri gibi konulara değineceğiz.

Yeni bir Instagram hesabı açarak işe başlayın ve Facebook arkadaşlarınızı davet edin. Hesap sayfanızı eksiksiz olarak detaylıca doldurun. Biyografi bölümüne iletişim bilgileri ve satışlarla ilgili (ücretsiz kargo, kapıda ödeme gibi) yazılar yazın.

Satışını yapacağınız ürünlerin fotoğraflarını çekerken profesyonel olmaya çalışın. Fotoğraf kalitesi, ışık ve ürünün duruşu satışı etkileyen en önemli unsurlardan birisidir. Kıyafet satışı yapıyorsanız dış mekânda model üzerinde çekim yapın. Diğer ürünler için arka fon kullanarak bol ışıklı kaliteli fotoğraflar çekin.

Popüler ve satış taglarını kullanın. Yüklediğiniz fotoğrafların altına moda, sokak, kıyafet, giyim, bayan gibi taglar popüler taglardır. Buna ek olarak sattığınız ürünle ilgili hashtag bulmak için top-hashtags.com/ sitesine girerek sağ üst köşedeki kutucuğa sattığınız ürünle ilgili bir kelime yazarak ilgili popüler hashtaglari bulabilirsiniz.

Takipçi sayınızı arttırın. Sakın takipçi satın almayın, size faydası olmayacaktır. Bunun yerine takibe takip şeklinde takipçi arttırmaya çalışın. “Kazandıran” yazarak arama yapın ve çıkan kişileri ekleyin. Bu kişileri eklemeniz size yeni takipçiler kazandıracaktır.
  • Reklam verin. Popüler Instagram sayfalarına reklam verin.
  • Gönderdiğiniz ürünleri ve müşterilerin teşekkür mesajlarını yayınlayın.
  • Çekiliş ya da yarışmalar düzenleyin. Ufak hediyeler verin.
  • Başarılı butikleri inceleyin ve takip edin.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle