Site iconBeytullah Güneş | SEO Tasarım Dijital Pazarlama

Çeviri İle Youtube Video SEO

#youtubeseo #videoseo #youtubevideoseo
Youtube iş ortaklığı programı başladığından bu yana geçen zamanda bir çok kişi youtubeden gelir elde etmek için videolar hazırlayarak kendi kanallarında öne çıkmaya çalışıyorlar. Durum böyle iken her geçen gün rekabet artıyor ve kanalınıza daha çok izlenme ile gelecek reklam geliri için çabalayıp duruyorsunuz.
Bu noktada Youtube’nin bu yıl içinde eklediği yeni tercume özelliği kanalınıza farklı dillerde de sıralama sağlayarak daha fazla ziyaretçi çekmekte ve tabiki gelir elde etmekte faydalı bir araç. Bir çok kişi henüz farkında değilken bizimkilerin akıllara zarar içeriklerinin yabancı dillerde alacağı tepki ilginç olacak gibi. Tabi uygulama yaygınlaştıkça.

Çeviri İle Youtube Video SEO Nasıl Yapılır?

1. Kanalınıza girin ve üst kısımda yer alan “Video Yöneticisi” bağlantısına tıklayın.
2.Ardından çeviri düzenlemesini yapacağınız video satırında “Düzenle” butonuna tıklayın.
3.Video düzenleme ekranında alt kısımda “Çeviriler” bağlantısını takip edin.
4.Açılan segmede “Orjinal Dil” butonuna tıklayarak orjinal dil ne ise onu seçin. Ardından yan stunda yer alan “Çevirilecek Dil” altında “Dil Seç” e tıklayın ve açılan ekranda “Yeni Dil Ekle” butonuna tıklayın.
5.Burada hangi dillerde listelere dahil olmak istiyorsannız aratarak ona tıklayın.
6.Son adım olarak sağ barda seçim ekranlarının altında başlık ve açıklama kısmı aktif olacaktır. Video başlığınızı listeden seçtiğiniz dile tercume ederek başlık kısmına, açıklamanızıda yine aynı dile çevirerek açıklama kısmına ekleyerek sağ altta yer alan kaydet butonuna tıklamanız yeterli. Videonuz daha güçlü olarak hazır. Bol şanslar …
Exit mobile version