GNS Network

İki faktörlü kimlik doğrulaması instagram


Instagram hesabının çalınmaması için alınabilecek etkili yöntemlerden birisi de İki faktörlü kimlik doğrulamasıdır.

İki faktörlü kimlik doğrulama nedir?

İki faktörlü kimlik doğrulama instagram hesap çalma olaylarının önüne geçebilecek etkili yöntemlerden birisidir. Bu sistem sayesinde hesap şifreniz başkasının eline geçse bile hesabınıza giriş yapabilmek için telefonunuza gelem sms şifresini öğrenmesi gerekiyor. Son dönemlerde instagram hesabı çalma olayları çok fazla olduğu için bu özellik yeni güncelleme ile gelmiş oldu.

İki faktörlü kimlik doğrulamasını açmak her giriş yaptığında sana kısa mesajla bir güvenlik kodu gönderileceği anlamına geliyor, yani hesaba giriş yapmak için instagram sms kodu girilmesi gerekiyor.

Yedek kodlar sayesinde telefonunuza erişemediğinizde ya da sms kodu gelmemesi halinde kullanabileceğiniz kodlardır.

Instagram iki faktörlü kimlik doğrulasını açmak için hesabınıza giriş yaptıktan sonra sağ üstteki üç nokta simgesine dokunun ve şifreyi değiştir sekmesinin altında yer alan iki faktörlü kimlik doğrulamasına dokunun. Güvenlik kodu gereksin menüsünü aktif ettikten sonra numara ekle diyerek numaranızı ekleyebilirsiniz.

İki faktörlü kimlik doğrulaması şimdilik bütün hesaplarda yok yakında bütün hesaplar için gelecek güncelleme ile aktif olacaktır.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle