Site iconBeytullah Güneş

Instagram hikaye gizleme özelliği

Instagram yeni güncelleme ile hikaye özelliğini geliştirmeye devam ediyor. Önceki güncellemede instagram hikaye izleyenler bölümü değiştirilmişti. Bu özellikle hikayeye bakanlar sıralaması değişmişti. Artık instagram hikayesine bakanlar listesi son izleyen kişiye göre değil. En üst sıralarda daha önce mesajlaştığınız ya da ismini aradığınız, takip isteği yolladığınız kişiler yer alıyor. Geri kalan liste ise yine en son bakan kişiye göre listeleniyor.
Yeni güncellemede instagram hikaye bölümünde görmek istemediğiniz kişileri pasif hale getirebiliyorsunuz. Sürekli hikaye paylaşanlar ya da görmek istemediğiniz hikayeleri gizleme yöntemi pasif hale getirebilirsiniz.
Instagramda hikaye gizleme nasıl yapılır?
Instagram hikaye bölümünde görmek istemediğiniz kişiler varsa hikayesini gizleyebilirsiniz. Böylece o kişi hikaye attığında sizin sayfanızda görünmez eğer o kişinin hikayesini görmek isterseniz profiline girerek izleyebilirsiniz.
Görmek istemediğiniz kişinin hikayesine basılı tutun ve “kişinin hikayesini gizle” seçeneğini seçin. Artık o kişi hikaye paylaştığında sizin anasayfanızda görünmeyecektir. Instagram hikaye gözükmüyor diye sorun bildirenler daha önce o kişinin hikayesini gizleyip gizlemediğini kontrol etmelidir.

Hikayesini gizlediğim kişinin hikayesini yeniden nasıl açabilirim? 
Hikayede gizlediğiniz bir kişinin hikayelerini görmek isterseniz instagram anasayfasındaki hikayeyi en sola kaydırın. Daha önce gizlediğiniz hikayeler listenin sonunda pasif olarak görünmektedir. Görünür yapmak istediğiniz kişinin hikayesine basılı tutun ve “kişisinin hikayesini görünür yap” seçeneğine dokunun. Artık o kişiye ait hikaye anasayfanızda görünecektir.
Exit mobile version