GNS Network

15-22 Ocak BlogTT çok okunanlar

Merhaba arkadaşlar çok okunanlara geçmeden önce geçtiğimiz hafta bu konuyu ihmal etmişim farkında bile değilim. Diğer yanda bloguma oyun kategorisi ekleyerek bu blogtt leri blog haberleri menüsünde toplamak istedim keza sürekli bir akışı olacağa benziyor. Bazı haftalar unutabilsemde başlarda alışana kadar olur böyle şeyler. Oyun kategorisine gelince daha öncesinden de olan bir kategoriydi fazla büyütülecek şeyler olamsa da ufak tefek haberler ve tiyoların olacağı bir kategori olacak. Oturup gameplay çekecek pek zamanım yok ancak gameplay videolarını bu kategoride yayınlamak isteyenler olur ise iletişim sayfasından mailimi atıp bir e-posta atabilirler konuşuruz. Fazla uzatmadan bu haftaneler okumuşuz hep birlikte bakalım ...

1. 2017 için çılgın SEO tahminleri

Bir çok blogda olası muhtemel ilginç fikirleri derlediğim makale en fazla okunanlarda ilk sırada bu hafta. İki hafta öncesine göre heralde haber içeriklerini bu hafta okumayı bırakmışız. Makale hoş oldu bazen böyle tartışmaları takip ediyorum çoğu yazıya ekleyemeyeceğim kadar uçuk olsalar da insanlar nelerle uğraşıyor ya da korkuları neler bir görmek için böyle konuları okuyorum. Ara ara da paylaşmayı planlıyorum.

2. Televizyonun tarihsel gelişimi - tarihçesi

Salt genel kültür makalelerim arasından televizyonu bu kadar izleyen bir toplum olarak makalesinin de bu ilgiyi görmesine şaşırmazdım ancak tarihine meraklı olan ziyaretçilerimin olması genel kültüre ne denli önem verdiğinizi gösterir benim için iyi bir istatistik. Nedir nasıl olmuştur gibi makaleleri ara ara paylaşmaya devam edeceğim. Fikirleriniz var ise yorum yolu ile paylaşırsanız sevinirim.

3. Yerli arama motoru geliyoo incelemesi detaylı

Aslına bakarsanız inceleme yazısı olarak yazdığım ve twitter de payaştığım makale aynı gece Geliyoo tepkilerinin artması nedeni ile anlık güncellemeler ile 2 kişi gelecek kariyerini bir kaç saat içersinde nasıl berbaad eder makalesine dönüştü. Özetle anlık google den veri çeken 15$ lık bir scripti özel arama motoru olarak yutturma girişimidir. Çok şükür ki kimse yemedi. Bakanlık bile.

4. Zararlı site nasıl anlaşılır

Bir "nasıl" makalesinin da ha ilk on da olması güzel. Aslına bakarsanız iyi ve web ile ilgilenenler için gerekli de bir makale ve daha önce okumadıysanız muhakkak okumanızı öneririm.

5. Paravan Blog Siteleri

Bir geçmişten gelen male olarak göğsüm kabarsa da 10 ekim 2013 tarihli bu makaleyi o tarihin standartlarını göz önünde bulundurarak değerlendirmenizi öneririm. Keza o tarihten bu yana sayısız güncelleme gören arama motorları için günümüzstandartlarında biraz yanıltıcı olabilir.

6. Edu ve Gov Backlink Veren Siteler

Bir ekim 2013 makalesi daha olarak aslına bakarsanız bu konuyu ben çoktan unutmuştum. Ama edu ve gov backlinkler halen daha iş görmekte sayılırlar. Otoriter domainler önemlerini hiç bir zaman yitirmiyor gibi.

7. Firma Ekleme Siteleri

Bir ekim 2013 makalesi daha. Öncelikle firma ekleme siteleri halihazırda iyi seçildiği sürece iyi sonuçlar verebilmekte. Emin değilseniz linkwell dahilinde en dış döngü de kullanabilirsiniz.

8. E-Devletten ikametgah nasıl alınır

Nihayet yeni makalelerden. Nasıl yapılır konulu da olsa bir an için üç adet 2013 yıllı makaleyi ilk on da gördüğümne ne oluyor dedim. O konu ayrıca ilginç sahiden şaka bir yana.

9. Linkedin tasarımını yeniledi

Linkedin tasarımı konusu yazdıktan sonra da takip ettiğim kadarı ile teknoloji sitelerinde de çok ilgi çekti ve çok okunanlara girmesi doğal. Ancak sulandırma oranına göre az okunmuş sanırım.

10.Spiderli otomatik tarama yapan arama motoru scripti

Geliyoo faciasından sonra resimli kurulum anlatımlarına eklediğim ve ücretsiz dağıtımda olan spider scriptinden derlediğim bir spiderli arama motoru scripti. Konu güncelken eklemek istemiştim sanırım geliyoo ekibi yeni arayışlar içinde :)

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle