GNS Network

En popüler ücretsiz arkadaşlık siteleri


Arkadaşlık siteleri gelişiminde micro blog ların arkadaşlık platformuna el atmaları ile sosyal medya tabiri türedi denebilir. Sosyal medya öncesinde arkadaş olarak ekle seçeneği olan her site dul bayan arkadaşlık sitesiydi ne güzel. Sosyal medya sonrası ellerinde olan ziyaretçi potansyelinin %90 lık kısmı uçtu gitti nerdeyse. Kalan %10 un nerdesye %9 u da ergen olunca ücretsiz görünümlü kontörlü montörlü ücretli siteler türedi ve aman dikkat diyelim.

Küçük bir giriş bilgisi ardından önce ülkemizden ardından dünya genelinde en fazla ziyaret alan arkadaşlık sitelerini listeleyeceğim. Fazla uzatmadan listeye geçelim:

Ülkemizden En Fazla Ziyaret Alan Arkadaşlık Siteleri

Siberalem.com

Siberalem, ülkemizin en eski ve en kalabalık arkadaslik sohbet sitesi . Öyle ki site 14 yıldır faaliyet gösteriyor. 23-50 yaş arasındaki üyelerin çoğunluğu oluşturduğu sitede yaklaşık 15 milyon kayıtlı üye bulunuyor ve bu üyelerin büyük bir bölümü de tahmin edilebileceği üzere bekar. Tüm bunların yanında en fazla online kullanıcıyı yakalayacağınız dul bayan numaraları arkadaşlık sitesi de muhtemelen Siberalem olacaktır.

Badoo.com

Badoo, yabancı kaynaklı bir site olmakla beraber yaklaşık 210 milyon kayıtlı üyeye sahip. Bu kalabalık içerisinde Türkiye’den üye olanlar hiç de az değil! Ülkemizde de oldukça popüler olan bu siteye ücretsiz şekilde üye olabilir ve doğru kişiyle eşleşmeye çalışabilirsiniz. Ayrıca Badoo aynı mekânda ya da yakınlarınızda bulunan insanları da tespit edebiliyor.

İstanbul.net

Bu arkadaşlık sitesi  “Aradığın aşk yanı başında” sloganıyla semtinizdeki insanlarla tanışmanızı sağlıyor. Sadece İstanbul’a özel olan sitede yaklaşık 4 milyon üye bulunuyor. Benim şehrime özel neden böyle bir dul bayan arkadaş lık sitesi yok diyorsanız üzülmeyin, aynı gruba ait şu illere özel ücretsiz arkadaşlık siteleri de bulunuyor; Ankara, İzmir, Balıkesir, Bursa, Edirne, Eskişehir, İzmit, Kayseri, Manisa, Muğla, Samsun, Çanakkale, Hatay, Mersin, Sakarya ve Tekirdağ. Eğer bu şehirlerde veya yakınında yaşıyorsanız bu siteleri de kullanabilirsiniz.

Gayet.net

Diğer arkadaşlık sitelerine göre biraz daha farklı olduğuna inandığımız Gayet.net’de toplamda 3.5 milyon üye bulunuyor. Farklı olan taraf, bir çok farklı konuda hazırlanan testler sayesinde sitede eğlenceli vakit geçirebiliyor olmanız. Üstelik bu testler doğru kişiyle eşleşmeniz için size yardımcı oluyor. Ayrıca bu site üzerinden görüntülü sohbet yapmanız da mümkün. Son olarak bu yazıyı hazırlarken siteyi kontrol ettiğimizde yaklaşık 1100 kişinin çevrimiçi olduğunu belirtelim.

Pempepanjur.com

Kısa süreli ilişkiler arıyorsanız, ya da ciddi bir ilişkiye kendinizi hazır hissetmiyorsanız burası sizin için uygun bir yer değil ne yazık ki. Açıldığı günden bu yana “Ciddi evlilik sitesi” olarak tanıtılan Pempe Panjur’un yaklaşık 2 milyon kayıtlı üyesi bulunuyor. Sitede gizlilik konusuna özellikle dikkat edilmiş. Sitede tüm üyeler arasında arama yapamıyor, sadece site sayesinde eşleştiğiniz kişilerle iletişim kurabiliyorsunuz. Siz de pembe panjurlu bir evin hayalini kuranlardansanız burası tam size göre!

Edarling.net

Edarling de tıpkı Pempe Panjur gibi “evliliğin ağır bastığı” arkadaşlık sitelerinden. Edarling.net kendini daha çok ciddi birlikteliklerin yer aldığı bir arkadaşlık sitesi olarak konumlandırıyor. 15 milyondan fazla üye bulunan sitede diğer arkadaşlık sitelerine benzer şekilde eşleme mantığı çalışıyor. Sitede belirttiğiniz özelliklerinize ve tercihlerinize göre size en uygun adayı buluyor ve sizi eşleştiriyor. Siteye üyelik ücretsiz, ama tüm arkadaşlık sitelerinde olduğu gibi paralı özellikler de bulunuyor.

ecift.com

E-Çift olarak da telaffuz edebileceğimiz bu arkadaşlık sitesinde yaklaşık 4 milyon kayıtlı üye bulunuyor. Anasayfada paylaşılan kız/erkek oranı eğer doğruysa bu sitede dengeli bir dağılımdan söz edebiliriz. (%51 Erkek, %49 Kadın) Bu siteyi de ciddi ilişki arayanlar için önerebiliriz; zira bu site de kendini o şekilde konumlandırıyor. Üyeleri arasında yaptığı anketlerle farklı analizler  ve sizin hakkınızda çıkarımlar yapan bir sisteme sahip. Aklınızda uzun süreli ve evliliğe giden bir ilişki varsa E-Çift’i deneyebilirsiniz.

Yonja.com

Bu yazıyı 2000’lerin başında yazsaydık herhalde en çok bu siteden bahsederdik. Bir zamanların efsane arkadaşlık sitesi Yonja.com git gide azalan popülaritesine rağmen hala ayakta. Çok fazla üye kaybeden Yonja’da halen birileriyle tanışmanız mümkün. Yine de uyaralım; burada çok fazla sahte hesap olduğuyla ilgili bir çok söylenti var, paralı üyelik almayı düşünürseniz bunu da aklınızda bulundurmanızı öneririz.

Hocam.com

Sadece üniversite öğrencilerine ait bir sosyal ağ olarak hayata geçirilen Hocam.com, aslında vaadedildiği gibi büyük çoğunluğunu üniversite öğrencilerinin oluşturduğu bir platform. Arada tabii ki üniversite öğrencisiymiş gibi yapan üyeler de mevcut. Ülke genelindeki tüm üniversitelerden üyeleri bulunan Hocam.com’un toplam üye sayısı hakkında bir bilgiye ulaşamadık fakat; oldukça aktif bir kitlesi olduğunu söyleyebiliriz. Üyelik formunu doldurduktan sonra site sizi bir sıraya alıyor ve üyeliğinizin onaylanmasını bekliyorsunuz; dilerseniz para ödeyerek bu onaylanma sürecini hızlandırabilirsiniz

Youlike.com

Diğer arkadaş bulma siteleri oldukça farklı olarak tamamen sizin beğenilerinize odaklanmış bir sisteme sahip. Bu beğeniler futbol oynamak, hamburger yemek, yüzmek, korku filmleri izlemek vb. birçok farklı konuda ve sadece sizin yapmaktan hoşlandığınız şeylerle alakalı. Siz sisteme ne kadar çok bilgi verirseniz, sistem size en uygun kişiyi size bulmaya çalışıyor. Aslında düşününce Facebook’un arkadaşlık sitesine dönüştürülmüş hali gibi de gözüküyor.

Dünya Genelinde En Fazla Ziyaret Alan Arkadaşlık Siteleri

Bu gurup için özellikleri ekleme gibi bir fırsatım olmadı malesef ki. Yukarıdaki siteler de dahil aldıkları hitlere göre listelendiler ve özellikleri kendi belirtmiş oldukları özellikler şeklinde eklendi.

eHarmony

match.com

Lovestruck

Marie Claire Dating

DatingDirect.com

PARSHIP.co.uk

Muddymatches

PlentyofFish

Mysinglefriend.com

BeautifulPeople.com

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle