GNS Network

İdeal içerik başlık uzunluğu


İdeal içerik başlığı seçiminde ir çok eklenti ve kaynakta 60, 70 ya da 80 karakter gibi farklı değerler verilmekte ve bu değerlerin kaynağı belirtilmediği için içerik sahibi kafasına göre bir değer seçerek ya da kafa karışıklığı nedeni ile artık hiç değer dikkate almaksızın başlıklarını belirleyip içeriğini yayınlıyor.

Başlık Karakter Sayısı Neye Göre Belirlenir?

Öncelikle bu sayısal karakter değerleri Google serp sıralamalarında size başlık için ayrılan genişliğe göre verilmekte. Bu genişlik 2016 mayıs ayına kadar google SERP sıralamalarında varsayılan olarak 512px iken Mayıs sonrası 600px değerine yükseltilmiştir. Sonuç olarak karakter sayısı mayıs öncesine göre artmış durumda.

Sonuç itibari ile verilen hiç bir karakter değeri sin başlık yazma biçiminiz ya da harf genişlik ortalamanız bilinmediği için tam doğru bir değeri veremez. Bunu için bir SERP önizleme aracı kullanmanızı öneririm. Ben çok dikkat edeceğim bir içerik olduğunda genellikle BURADAKİ SERP önizleme aracını kullanıyorum. Araç size genişlik değerine göre başlık seçiminde yardımcı olurken url ve açıklama metinleri için ideal karakter sayısı önerileri sunarken (bence en iyisi) SERP demo görselinizi sunuyor. Böylelikle biraz karakterler ile oynayarak sıralamada göze çarpacak bir şekil hoş düzenlemeler çıkarabilirsiniz.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle