GNS Network

Yeni yılın ilk haftasında en çok neler okundu - haftalık BlogTT


Klasikleştirmeye çalıştığım "bu hafta blog da en fazla neleri okudunuz?" haftalık değerlendirme makalelerime geçtiğimiz hafta yeni bir yılın ilk günleri olması nedeni ile yazamamıştım. Bu hafta 2017 nin ilk haftası için blog da en fazla neler okundu olarak haftalık değerlendirme makalelerimizin bir yenisini daha sizlerle paylaşmak istiyorum.

1. Blogger 5 Farklı Son Yazılar Eklentisi - blogger recent posts widget

2 hafta önce hazırladığım ve yeni yeni blogger içeriklerini girdiğim dönemde de değerlendirme yazımda belirttiğim gibi her geçen gün blogger meraklıları beni şaşırtıyor ve ilgi oldukça yeni eklenti ve geliştirme makalelerinin de devamı gelecek emin olabilirsiniz.

2. Ankara da RedHack operasyonu

Yeni yılın haber içerikli makalelerinden olan Red-Hack haberi bir hayli ilgi görmüşe benziyor. Şahs görüşüm ben yıllardır blog yazarım ve benzeri haberler muhakkak çok rabet görür. Bu konulara çok meraklı bir milletiz bu tartışılmaz.

3. Gmail Şifresi Kurtarma - şifre nasıl kurtarılır

Her hafta beni şaşırtan bir ya da iki makale çıkıyor ve bu makale de onlardan biri. Henüz yayınlanalı 12 saat olmamışken en çok okunanlar arasında ilk üçte yerini aldı. Güvenliğe ilişkin makalelerin ilgi görmesi mutluluk verici.

4. Link wheel nedir nasıl uygulanır

Bir kaç işgüzar SEO makale sitesinin sadece sıkıntıdan hortlattığı konulardan biri olan makale de sık gelen sorular nedeni ile bu hafta hazırladığım bir detay makalesi olarak aslına bakarsanız daha iyi SEO konuları için bu zamanınızı değerlendirebilirdiniz.

5. Twitter Hesap Nasıl Silinir Dondurulur

Haftalık blogTT lerde eski makaleleri görmek mutluluk verici. Harcanan onca zamanın uzunzunca bir süre ziyaretçiler tarafından okunuyor ve fayda sağlanıyor olması güzel. 

6. Elektrik Kesintilerinin Nedeni Siber Saldırılar

Bu hafta sık haber sitesi okuyan bir ziyaretçi profilim var gibi. Yeni yılda en fazla haber içerikli makaleleri okumuşuz ilk haftamızda.

7. Yeni KHK ile polis internet abone bilgilerine ulaşabilecek

Evet haberlere devam. Bu makalede özellikle şahsi görüşümü eklemek istiyorum ki o da: "çok güzel oldu!" kısaca. Sosyal hesaplarda troller şimdiden haberlerin etkisi ile azalmaya başladı bile. Sosyal medyanın amacı gerçek iletişimler kurarak gerçek bir etkileşim halinde olmak yani sosyalleşmektir. Sahte profiller ile karşılıklı olarak küfür etmek değildir.

8. Yine Yerli Arama Motoru Haberi

Bu haberin hala okunabiliyor olmasına üzülüyor insan. Arkadaşlar dünyadaki örneklerine bakarsanız arama motorları dahil tüm güçlü girişimler bir fikir atolyesinde düşük bütçeler ile çıkmışlardır. Yeterli donanımı olmayan bir avuç insanın "devler bize destek versin" feryatları bu sektör için ülkemize hiç yakışmıyor. Keza benim yıllardır şahit olduğum web ortamında da hayata geçmiş 2 ya da 3 devlet destekli projeler vardır (makalede de örnekleri vermiştim) ödeneği alan ticaret kafası ortadan kayboluyor. Yazıktır bu milletin vergilerine.

Öncelikle donanımlı kadronuzun yeteneklerini bir ortaya koyun. Ülke ve dünya genelinde bir farkındalık oluşturun ardından siz istemeden her devlet yetkilisi size destek olmak isteyecektir. Benim şahsi görüşüm bu yönde.

9. İnternetin en ilginç ve gizemli 15 web sitesi

Blogumun yayın alanı listeler için pek uygun olmasa da viral içerikleri seviyoruz ve kısıtlı alanda arada yer vermeye çalıştığım viral list makalelerinden. Beğenilmesi güzel.

10. Google den veri çekmeyen Türkçe arama motoru scripti

Ve nadiren de olsa blogumda yer alan ücretsiz tema ve ücretsiz scriptler de çok okunanlar arasına girebiliyor. Genelde bu iki kategori de dosyayı alanlar tekrar blog a dönüp bakmazlardı ama yine de okuyarak zahmet veren arkadaşlara teşekkürler.

Bu Haftaki BlogTT de Bu Kadar

Arkadaşlar BlogTT leri sizlerle makallerimi ve haberleri beraberce değerlendirebilmek adına ekliyorum. Bunlar içinde sizlerden gelen sorular ya da istekler üzerine eklenen makaleler de yer almakta ve blogumda soru ya da istek yolu ile etkileşime giren her ziyaretçinin başkalarına da ne derecede faydalı olduğunu görmesi açısından güzel gidiyor gibi şimdilik. 

Lütefen soru ve isteklerinizi eksik etmeyin. İletişim sayfasında ulaşabileceğiniz mail, sosyal hesaplar ya da yorumlar yolu ile her yeni ileti yeni bir fikir olarak hayata geçiyor ve bu haftaki 4. sıra makalemiz gibi bir çok insan faydalanabiliyor iletilerinizden.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle