GNS Network

Yurtiçi Kargo maduriyetleri imza kampanyalarına dönüşmeye başladı

Makaleye başlamadan önce belirtmem gerekir ki bu konuda tamamen tarafsızım ancak ilk defa bu denli devasa boyutlar da her koldan tepki ardından imza kampanyaları ile hak aranmaya çalışılan bir hizmet ile karşılaşıyorum ve blogumda sizinle de paylaşmak istedim.

Konuya bir sosyal medya sitesinde yapılan change imza kampanyası linkini gördüğümde rastladım ve change üzerinde arama yaptığımda diğer platformlarda da sayısız (doğruluğundan emin olmadığım) maduriyet anlatımına rastladım.

Change İmza Kampanyaları


İlgili imza kampanyalarının chamge üzerinden tam listesine öncelikle BURADAN ulaşarak incelemeniz mümkün. İmza kampanyaları Adapet Bakanlığından yurtiçi kargo genel müdürlüğüne gönderilmek kaydı ile bir çok kulvardan binlerle, yüzlerle ya da onlarla ifade edilebilecek destekçileri ile çok sayıda şikayet var.

Şikayet Var da Durum Ne?

Şikayet Var üzerinde durum çok daha vahim ve öncelikle şikayetlerin tam listesine BURADAN ulaşabilirsiniz. Makalemi yazdığım anda güncel şikayet sayısı 23 049 kadar ve çözüm oranı %2 belirlenmiş yani bu şikayetlerin çözümlenen sayısı yaklaşık 260 gibi bir rakam.

Sözlükçüler Ne Diyor?


Ekşi sözlük 4870 yakşalık entery ile en fazla bahseden sözlük yurtiçi kargodan. Benim gerçek ise en vahim bulduğum içeriğin ekran görüntüsünü yukarıya ekliyorum. İlgili içeriğe BURADAN ve tüm içeriklerin listesine de BURADAN ulaşabilirsiniz.

Notlar!

Benim blog içeriğim ile alakalı olan kısmı güncel platformlardaki tepkiler. Tabi bunlara ek olarak haber siteleri, sosyal medya paylaşımları vs ile rakam çok daha ciddi bir duruma geliyor. Anlamadığım konu ise benim gibi kendi halinde biri kolaylıkla bu gibi verilere ulaşabiliyorken yurtiçi kargonun pazarlama ile ilgilenen birimleri bunları çok dada derli toplu bir halde raporlaması pek zor olamaz. Hatta 1-2 günde kusursuza yakın bir rapor hazırlanarak sırayla bir teleafi sürecine girişilebilinir. En geç 6 ay içinde de bu tepkiler bitmese de minimuma çekilebilinir.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle