GNS Network

Blogger benzer yazılar eklentisi 9 farklı stil

Sitenizin alt yapısı her ne olur ise olsun benzer yazılar eklentileri sitenize gelen ziyaretçileri daha çok sitenzde tutabilmek ve daha çok ilgisini çekecek konunun olduğunu göstermenin en eski ve güzel yöntemlerinden biridir. Bu amaçla kullanabileceğiniz blogger benzer yazılar eklentisi ile kodlamada hiçbir değişiklik yapmadan kolaylıkla 9 farklı stili ve bu stillerin içinde yer alan özellikleri denetleyip yönetebileceğiniz bir blogger benzer yazılar eklentisi paylaşacağım.

Blogger Benzer Yazılar Eklentisi Genel Özellikleri

  • 9 farklı stilden dilediğinizi kullanabilme
  • Başlık, özet ya da resim göster/gösterme özelliği
  • Basit liste gösterim özelliği
  • Resim boyutarını dilediğiniz gibi değiştirebilme
  • Başlık ya da özet uzunluğunu siz belirleyin
Başlıca özellikler bu şekilde. Fazla lafı uzatmadan hemen kuruluma geçelim. Kurulum 2 aşamalıdır; ilk aşamada stil kodlarınızı head alanına ekledikten sonra ikinci aşamada benzer yazılarınızı göstermek istediğiniz alana verdiğim benzer yazılar kodunu eklemeniz yeterli olacaktır. Videolu anlatım da hazır olduğunda resimli anlatım altına ekleyeceğim.

Blogger Benzer Yazılar Eklentisi Kurulum - Resimli Anlatım

1. Blogger yönetim panelinize girin, "Şablonlar" kısmında "HTML'yi düzenle" butonuna tıklayın ve açılan kod ekranında </head> kodunu aratarak aşağıda verdiğim stil kodlarını bu </head> kodunun hemen üzerine ekleyin.

Stil kodları için BURAYA TIKLAYIN açılan ekranda yer alan stil kodlarını kopyalayın ve aşağıdaki resimdeki gibi uygulayın.
2. Stil kodlarımızı ekledikten sonra hemen benzer yazılar kodlarımızı ekliyoruz. Kodu eklemek için:
<b:includable id='postQuickEdit' var='post'>
birinci kısımda yaptığınız arama gibi bu kodu aratarak altında benzer yazılar kodlarınızı ekleyin.

Benzer yazılar kodlarını BURAYA TIKLAYARAK açılan ekrandan kopyalayabilirsiniz. Ardından yukarında resimde gösterildiği şekilde uygulayınız.
Kurulum işlemi bu kadar gelelim eklediğiniz kodlar ile stil vs değişikleri nasıl yapacağınıza. Bu değişiklikleri 2. eklediğiniz kodlar üzerinden yapılmakta ve aşağıda bir resim ile neleri kullanarak nasıl özelleştirmeler yapabileceğinizi anlatmaya çalıştım.

Blogger Benzer Yazılar Eklentisi Kurulum - Videolu Anlatım

2 yorum

Serkan Şahin

Merhabalar kodunuz görünmüyor!!

anonim

Link ölmüş

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle