GNS Network

Magento Nedir nasıl indirilir

Magento dünya çapında çokça tercih edilen açık kaynak bir e-ticaret yazılımıdır. Ülkemizde liste başını opncart çekse de magento dünya çapında liste başı olduğu pek çok ülkede çok güzel işlerde kullanılmakta. Yeri gelmişken detaylara girmeden belirteyim logo magento logosudur aklınıza gelen yerli özgün girişimin logosu değil. Yıllardır kendi pazarında zirvede olan bu logo konusunda kimse "Ya bildiğimiz magentonun tersi işte!" demedimi bilemiyorum ilgilenmiyorumda. Tarih olarak bu yerli girişim haliyle magentodan sonra kuruldu yoksa Türkiye'den kimseciklerin logo çaldığı yok.

Hızlı Entegrasyon ve Kapsamlı Destek

İşin aslı magento gibi açık kaynak bir yazılı tercih eden bir webmaster in iki nedeni olabilir ya aynı anda çok fazla site yönetiyodur kolay entegre ve güncelleme yapabileceği bir yazılım lazımdır ya da yazılımlar hakkında yeterli bilgi sahibidir yine kolay eklenti ve güncelleme ihtiyacı vardır. Yani her iki seçenek için de aranan niteliklerin hepsini karşılayan bir açık kaynak e-ticaret yazılımı olarak magento tercih edilebilinir. Bunların başlıcaları:

  • Kolay kurulum ve güncelleme
  • Kolay eklenti ve tema bulabilme
  • Yaygın destek siteleri sayesinde kolay entegre özellikleri öğrenebilme
  • Özgünleştirme şansı
  • Geniş modül seçenekleri
  • Güncel teknolojilere diğer e-ticaret yazılımlarından çok daha hızlı entegre olabilen bir geliştirici ekibi

Dedikten sonra başlıca bu özelliklere ek olarak şöyle bir not düşmekte fayda var. Responsive tasarıma ilk geçen ve stabil sürümüne uygulayan magento ekibidir. Bu sayede özellikle 2016 yılında geride oldugü bölgelerde de rakibi olduğu e-ticaret yazılımlarına yaklaşmış kimi noktalarda geçmiştir.

Magentonun güncel sürüm ve eklentilerini en kapsamlı bir biçimde orjinal geliştirici sitesinden edinebilirsiniz. Siteye ulaşmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Yakında videolu anlatımlar ile diğer açık kaynak yazılımlar için hazırladığım gibi bir nasıl yapılır video serisine başlamayı düşünüyorum. O nedenle bir giriş makalesi paylaşmak istedim. Blogumu takip ederseniz yakında videolardan ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle