GNS Network

SEO Uygulaması Nedir


SEO en iyi uygulamalar, bir web sitesinin arama motoru sıralamalarını iyileştirmeye yardımcı olmak için tasarlanmış bir dizi görevdir. Ortak arama motoru optimizasyonu en iyi uygulamaları, yerinde optimizasyon, anahtar kelimeleri araştırma ve bir siteye geri bağlantı oluşturma içerir. Daha yüksek Google sıralaması ( gelişmiş SEO stratejileri ve teknikleri dahil) almak için yapabileceğiniz bir milyon şey var .

Başka bir deyişle: sitenizin mevcut SEO en iyi uygulamalarını izlediğinden emin olmak istiyorsunuz. Temel budur. Ardından, temelinizi oluşturduktan sonra, yeni ve gelişmiş yaklaşımlara dalın. Bununla, 2020'de bilmeniz gereken en önemli 10 SEO en iyi uygulaması:

1. Ana Anahtar Kelimenizi İçeriğinize Erken Ekleyin

Anahtar kelimenizi sayfanızda birkaç kez kullanmak istediğiniz bir sır değil. Ancak , anahtar kelimenizin konumunun da bir fark yarattığını bilmiyor olabilirsiniz . Özellikle, ana anahtar kelimenizi sayfanızın üstünde en az bir kez belirtmek istersiniz. Bu neden önemli? Google, bir web sayfasının üstünde görünen terimlere daha fazla ağırlık verir.

2. Benzersiz Başlıklar, Açıklamalar ve İçerik Yaz

Yinelenen içeriklerden kaçınmak , akılda tutulması gereken en önemli SEO en iyi uygulamalarından biridir. Aslında Google, "içeriğinizin sitenizdeki yinelenen veya neredeyse yinelenen sürümlerinden" kaçınmanız gerektiğini belirtti. Ve bu kural, aşağıdakiler de dahil olmak üzere web sitenizdeki her içerik parçası için geçerlidir:

  • Başlık etiketleri
  • Meta açıklama etiketleri
  • E-ticaret ürün sayfaları
  • Açılış sayfaları
  • Resim alternatif metni
  • Kategori sayfaları

Temel olarak: Sitenizde bir sayfa yayınlarsanız, o sayfadaki içeriğin% 100 benzersiz olması gerekir. Bir ana sayfayla ve bir grup blog gönderisiyle küçük bir blog çalıştırırsanız, bu kuralı takip etmek oldukça kolaydır.

Ancak, binlerce ürün içeren bir e-ticaret sitesi sahibiyseniz, her sayfa için benzersiz içerik yazmak zor olabilir.

Zor… ama buna değer. Her sayfa için içerik yazma konusunda sorun yaşıyorsanız, benzer içeriğe sahip sayfaları bir araya getirmeyi düşünün. Veya standart etiketi kullanın .

3. Başlık Etiketinizi SEO için Optimize Edin

Sayfa içi SEO söz konusu olduğunda , başlık etiketiniz KEY'dir. Google bile şunları söyledi : “web sayfalarınızda yüksek kaliteli başlıklar kullanmak önemlidir.”.

Arama motorları başlık etiketinizde kullandığınız terimlere çok dikkat eder. Bu nedenle anahtar kelimenizin sayfa başlığında olmasını istersiniz.
Ancak bilmediğiniz şey, Google'ın başlık etiketinizde erken görünen kelimelere ve kelime öbeklerine daha fazla vurgu yaptığıdır.
Eğer mantıklıysa, başlığınızı sıralamak istediğiniz anahtar kelimeyle başlatın. Örneğin, süper rekabetçi terim “e-ticaret SEO” için sıralamaya çalışıyorum. Bu yüzden başlık etiketimi tam olarak bu ifadeyle başlattığımdan emin oldum.

Bazen anahtar kelimenizi bu kadar erken kullanmak mümkün olmayabilir çünkü başlık etiketinizin garip görünmesini sağlar. Evet, arama motoru optimizasyonu önemlidir. Ancak başlık etiketlerinizin kullanıcılar için de yararlı olması gerekir.

4. Sitenizin Yükleme Hızını Optimize Edin

Google genellikle algoritmalarındaki sıralama faktörleri hakkında genel olarak konuşmaz . Belirli bir sıralama sinyali hakkında çok konuştuklarında, bunun önemli olduğunu biliyorsunuzdur. Site yükleme hızı bu nadir sıralama faktörlerinden biridir.
Bu yüzden sitenizi olabildiğince çabuk yüklemenizi önemle tavsiye ederim. İlk adımınız, sitenizin mevcut yükleme hızını karşılaştırmaktır. Bu şekilde, değişiklik yapmaya başlamadan önce nerede olduğunuzu bilirsiniz. Sonuçta, bu araçtan aldığınız öneriler Google'dan geliyor.

Ayrıca, yalnızca sayfanızın hızlı mı yoksa yavaş mı olduğunu söylemez. Araç, iyileştirebileceğiniz yollar içeren ayrıntılı bir rapor sunar.

5. Google Arama Konsolu ile Sonuçlarınızı İzleyin

Eğer yoksa , Google Arama Konsolu kurulumu, kendi SEO ile kör uçuyoruz. Search Console, sitenizin SERP'lerde (Arama Motoru Sonuç Sayfaları) nasıl bir performans gösterdiğini bildiren canlı bir kontrol paneli gibidir .

6. SEO için Görüntüleri Optimize Edin

Image SEO, yalnızca Google Görseller'deki sıralama için değildir. Google kısa süre önce , uygun şekilde optimize edilmiş görüntülerin sayfalarınızın Google web aramasında daha üst sıralarda yer almasına yardımcı olabileceğini bildirdi .

Sayfanızda resim kullanıyorsanız, bunların SEO için optimize edildiğinden emin olmak istersiniz. Neyse ki, bu gerçekten kolaydır. Yapmanız gereken tek şey bu iki görüntü SEO en iyi uygulamaları akılda tutmaktır.

7. Dahili Bağlantı Kullanma

Dahili bağlantı , kullanımı en kolay SEO en iyi uygulamalarından biridir. Tek yapmanız gereken, sitenizdeki bir sayfadan sitenizdeki başka bir sayfaya bir bağlantı eklemek.

Anahtar Kelime Zengin Bağlantı Metnini Kullan: Google, bağlantı metninizi bir sayfanın tümüyle ilgili ipucu olarak kullanır.

Yetkiliyi İhtiyacı Olan Sayfalara Gönderme: Genel olarak, çok fazla (varsa) bağlantı yetkisi olmayan sayfalara dahili olarak bağlantı vermek istersiniz.

8. Harika İçerik Yayınlama

Daha önce SEO öğrenmeye çalıştıysanız , büyük olasılıkla “yüksek kaliteli içerik” in önemini duymuşsunuzdur. Doğru: orijinal, yararlı içerik yayınlamak Google'da daha üst sıralarda yer almanıza yardımcı olabilir. Mesele şu ki, çoğu insanın “yüksek kaliteli içerik” olarak düşündüğü son birkaç yılda değişti.

Açıklayayım: Gün içinde 1.000 kelimelik bir blog yayını yayınlayabilir ve insanları havaya uçurabilirsiniz. Bugün? 1000 kelimelik bir blog yayını özel bir şey değildir.

Aslında, Orbit Media tarafından yapılan bir blog araştırması , ortalama blog yazarının artık tek bir yayında 3 saatten fazla zaman harcadığını buldu .

9. Web sitenize geri bağlantılar oluşturun

Geri dönüşler hala önemli bir Google sıralama sinyali midir? Evet! Bir SEMrush tarafından yeni bir çalışmada geri kuvvetle yüksek Google sıralaması ile ilişkili olduğunu bulmuşlardır.

10. Sitenizin Kullanıcı Deneyimini Geliştirin

Sitenizin kullanıcı deneyimini (UX) iyileştirmek SEO'nuza doğrudan ve dolaylı olarak yardımcı olabilir. Sitenizden arama motoru sonuçlarına ulaşan yeterli sayıda kişi Google'a sonucunuzun arama yapan kişiye aradıklarını vermediğini bildirir. Ve arama motoru sıralamalarınız daralmaya başlayabilir.

UX, dolaylı olarak SEO ile yardımcı olabilir , çünkü insanların paylaşma ve kullanıcı dostu siteye bağlanma olasılığı daha yüksektir. Dolayısıyla, sitenizin kullanımı zorsa, müdahaleci pop-up'lar ve reklamlar kullanıyorsa ve bir sürü bozuk bağlantı varsa… insanlar siteye bağlantı vermeyecektir.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle