GNS Network

SEO Uzmanlığı Nedir


SEO uzmanlarına olan talep o kadar güçlü oldu ki, 2017-2018 yılları arasında SEO işleri ortalama ABD istihdam oranından 6 kat daha hızlı büyüdü . Bazı endüstri uzmanları, ortaya çıkan teknolojilerin SEO uzmanlarına olan ihtiyacı azaltabileceğini tahmin etse de, henüz bir iz yok. Her büyüklükteki organizasyonun kalabalık bir dijital dünyada görülmesi için hala yardıma ihtiyacı var. Yardım aramanızı daha hızlı hale getirmek için, ihtiyacınız olan nitelikli kişileri çeken bir iş tanımı nasıl yazacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Bir SEO uzmanı ne yapar?

Arama motoru optimizasyonunun (SEO) işletmeler için bu kadar önemli olmasının nedeni, SEO'nun insanların hızlı bir şekilde Google ve Bing gibi arama motorları aracılığıyla aradıklarını bulmasına yardımcı olmasıdır. Web kalabalık bir yerdir, bu nedenle birisinin aradığı şeyi sunarsanız, sitenizin başkasının üstündeki aramalarda görünmesini istersiniz. İyi SEO uzmanları bunun gerçekleşmesine yardımcı olur ve bu nedenle bir web sitesine kaliteli trafiği artırır.

SEO uzmanları bunu en iyi uygulamaları araştırarak ve analiz ederek, stratejileri uygulayarak ve ortaya çıkan trendleri takip ederek ve web trafiğini en üst düzeye çıkarmak için onlarla nasıl çalışacağını anlayarak yaparlar. Arama motorları sıralama kurallarını değiştirmeye devam ettikçe ve her gün büyük miktarda yeni içerik yayınlandıkça, bir SEO uzmanının işi asla bitmez.

Bir SEO uzmanı nasıl çalışır?

Bir SEO uzmanı kiralamanın birçok yolu vardır. Onlarla ortak çalışma yolları şunlardır:

Saat başı veya sabit ücretle ödeme

Bu seçenek, bir proje için bütçe oluşturmayı kolaylaştırır. Ancak, SEO projelerinin bir evi yeniden şekillendirmeye benzediğini unutmayın: İş başladıktan sonra bir şeyin ne kadar süreceğini gerçekten bilemezsiniz. Saat başı ödeme yapıyorsanız, maliyetler hızlı bir şekilde artabilir. Ve sabit oran teklifi, iş bittikten sonra ödediğiniz şey olmayabilir.

Aylık Ücret

SEO, arama motoru algoritmaları ve iş ortamı değişmeye devam ederken sürekli bir çabadır. SEO konusunda ciddiyseniz ve bunun için bir bütçeniz varsa, hizmetliler iyi bir seçenek olabilir. 1 yıllık bir sözleşme için 6 aylık bir sözleşme imzalamanız gerekebilir, bu nedenle ajansı veya bireyi iyi araştırdığınızdan emin olun.

Performansa dayalı fiyatlandırma

Uzman çalışmazsa ödeme yapmadığınız için bu daha az yaygın bir seçenektir. Bu, kişi veya ajans üzerindeki tüm riski beraberinde getirir. Bu tür bir riskle, bu seçeneği sunan çok fazla saygın kişi veya ajans yoktur. Ayrıca, sıralamalar günlük olarak değiştikçe aylık maliyetleriniz de değişebilir.

Örnek SEO uzmanı iş tanımı

Birçok kişinin "iş tanımı" terimini kullandığını, ancak tam bir iş tanımının yalnızca çalışanlar için gerekli olduğunu unutmayın. Bağımsız bir yüklenici olarak serbest çalışanla uğraşırken, genellikle sadece bir iş beyanına, iş ilanına veya yapılacak işi tanımlayan herhangi bir belgeye ihtiyacınız vardır.

İş ortağı adayınızın üç soruyu açıkça cevaplaması gerekir:

  • Ne yapılmasına gerekiyor?
  • Aciliyet sıralaması nedir?
  • Projenizin başlangıç ​​ve bitiş tarihleri ​​nedir?

Bu soruları yanıtlamak yalnızca daha nitelikli yetenekleri çekmenize yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda daha doğru teklifler de alırsınız.

Bir SEO uzmanını işe almak için ipuçları

Bazı insanlar etkileyici istatistikler sağlayabilir, ancak müşterinin hedeflerini uzun vadede ne kadar süre karşılayabileceklerini sorduğunuzdan emin olun. Bazı daha az titiz insanlar hızlı sıralamalarını artırabilir kısa vadeli kesmek (siyah şapka SEO teknikleri) kullandığından, ancak uzun vadede web sitenize zarar verir - arama motorlarından kara listeye almayı içerebilir.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle