GNS Network

SEO Ajansı Nedir

SEO Ajansı Nedir

Web sitenizi yönetmeye gelince, bitiş çizgisi yoktur. Elbette, hiçbir şey, yeni başlatılan web sitenizde harika görünen bir bardak tungur hissini ve bir kadeh kaldırmayı yenemez. Ancak birkaç hafta veya ay sonra, birçok işletme kendilerini aynı soruyu sorarken bulur: Tüm trafik nerede? Bir web sitesi oluşturmak, başarılı ve yüksek etkili bir web sitesi oluşturmanın uzun yolculuğunun yalnızca bir adımıdır. En iyi arama motoru optimizasyonu (SEO) şirketlerinden biriyle güçlerinizi birleştirmek , işletmenizin büyümeye ve daha fazla gelir elde etmeye devam etmesine yardımcı olabilir.

Bir SEO şirketi ne yapar?

Her SEO şirketi benzersizdir, ancak değerli şirketlerin benzer bir amacı vardır: işinizi büyütmeye yardımcı olmak. Günün sonunda, bir SEO şirketinin işi, arama yoluyla potansiyel müşterileri, telefon görüşmelerini, mağaza ziyaretlerini, satın alımları ve daha fazlasını yönlendirmek için sizinle ortak olmaktır. Tıpkı kitaplarınızı düzene sokmak ve geliştirmek için bir muhasebeci tuttuğunuz veya her hafta ofisi düzenlemek için bir temizlik şirketi tuttuğunuz gibi, bir SEO şirketi ile ortaklık yapmak, amacı arama motorlarında görünürlüğünüzü artırmak olan bir şirketle bağlantı kurduğunuz anlamına gelir. Kısacası,  bir SEO şirketinin tanımı, arama motorlarında görünürlüğünüzü artırmak için sizinki gibi işletmelerle ortak olan bir şirkettir. Arama motorlarında artan görünürlük, web sitenize daha fazla trafik gelmesi ve sonuçta daha fazla potansiyel müşteri, telefon görüşmesi ve satış anlamına gelir.

Bir SEO şirketi ile çalışmanın faydaları

Bir SEO şirketi ile ortaklık yapmayı düşünüyorsanız, zaten bariz olan faydaları düşündünüz: daha kaliteli web sitesi trafiği, potansiyel müşteriler ve gelir. Bunlar anahtar, kapsayıcı faydalar olsa da, bir SEO şirketiyle çalışmanın birçok somut faydası vardır.

Bir SEO şirketinin hizmetleri neler içermelidir?

Bir SEO şirketinin üzerinde çalıştığı eylem öğelerini yıkmak zor olabilir. Her şirket (  yerel bir SEO şirketi  veya e-ticaret SEO ajansı) farklı şekilde çalışır ve her kampanya da benzersizdir, bu nedenle oyunda birçok değişken vardır. Bununla birlikte, birçok taktik şirketler ve kampanyalar arasında benzerdir, bu nedenle bir SEO şirketinin ne yaptığını ve sorulması gereken önemli soruları özetleyen bir genel bakış oluşturduk:

Web sitenizi ve hedef pazarınızı araştırın ve analiz edin

 • Web siteniz şu anda ne kadar iyi performans gösteriyor?
 • Sektörünüzdeki rakipler için ne işe yarıyor ?
 • Kitlelerin aradığı anahtar kelimeleri hedefliyorsunuz?
 • SEO bütçenize göre beklemek için makul sonuçlar nelerdir?

Sayfa içi SEO değişiklikleri yapın

 • Sayfa başlıkları ve meta açıklamaları optimize edilmiş mi?
 • Web sitenizin içeriği açık, öz ve SEO dostu mu?
 • Doğru dili kullanarak hizmetlerinizden ve katma değerinizden bahsediyor musunuz?
 • Sayfalar uygun anahtar kelimeler ve temalar için optimize edilmiş mi?

Sayfa dışı SEO değişiklikleri yapın

 • Web siteniz web'de bağlantılar ve bahsedenler kazanıyor mu?
 • Sunucu yapılandırmanız düzgün çalışıyor mu?
 • Web siteniz ne kadar hızlı?
 • Web siteniz güvenli mi ve iyi bir UX sağlıyor mu?

Net iletişim ve sık güncellemeler sağlayın

 • SEO raporlarını ne sıklıkla alacaksınız?
 • SEO raporlarına neler dahildir?
 • Üzerinde anlaştığınız kampanya hedefleriniz nelerdir?
 • SEO şirketiniz iş değişikliklerini düzenli olarak nasıl takip ediyor?

İçerik oluşturmak veya doğrudan biriyle çalışmak

 • Siteniz için mevcut içerik fırsatları nelerdir?
 • Hedef pazarınız için en uygun içerik türü hangisidir?
 • İçeriğin SEO dostu olmasını nasıl sağlayabiliriz?
 • Web sitesi içeriği güçlü harekete geçirici mesajlar içeriyor mu?

Deneyler ve testler yürütün

 • Karar vermek için verileri nasıl kullanabiliriz?
 • Sitenin hangi alanlarını A / B testi yapabiliriz?
 • Hangi temel güç ifadeleri ziyaretçileri harekete geçmeye sevk eder?
 • Yeni / yaklaşan fırsat alanları nelerdir?

Her zaman daha fazla trafik yakalayabilir ve mevcut site trafiğinin dönüşüm potansiyelini artırabilirsiniz. İyi bir SEO şirketi, kampanyanın arkasındaki stratejiyi ve web sitenizi sürekli test etmeye, ayarlamaya ve ince ayar yapmaya izin veren güçlü bir takip sürecine sahip olacaktır. Deneyimlerimiz, ortalama olarak çoğu şirketin web sitelerini her üç ila dört yılda bir yeniden tasarladığını göstermektedir, bu nedenle sitenizdeki sayfaları yaşayan bir belge olarak görüntüleyin. Sektörünüzdeki arama modelleri sürekli değişiyor ve SEO kampanyanızın olabildiğince çevik kalması gerekiyor. İşletmeniz kadar hızlı hareket edebilecek bir SEO şirketi bulduğunuzdan emin olun.

Bir SEO şirketi nasıl çalışır?

Her SEO şirketi benzersizdir, ancak değerli şirketlerin benzer bir amacı vardır: işinizi büyütmeye yardımcı olmak. Günün sonunda, bir SEO şirketinin işi, arama yoluyla potansiyel müşterileri, telefon görüşmelerini, mağaza ziyaretlerini, satın alımları ve daha fazlasını yönlendirmek için sizinle ortak olmaktır. Tıpkı kitaplarınızı düzene sokmak ve geliştirmek için bir muhasebeci tuttuğunuz veya her hafta ofisi düzenlemek için bir temizlik şirketi tuttuğunuz gibi, bir SEO şirketi ile ortaklık yapmak, amacı arama motorlarında görünürlüğünüzü artırmak olan bir şirketle bağlantı kurduğunuz anlamına gelir.

İşletmeniz için daha fazla potansiyel müşteri kazanmak ve müşterilerinizden Google gibi arama motorları aracılığıyla yerel boya yüklenicileri bulduklarını duymak istiyorsunuz. Bir SEO kampanyasını öğrenmek, uygulamak ve ayarlamak için zaman ayırmak sizin için bir seçenek değildir. Bu nedenle, arama motorlarındaki web varlığınızı yönetmenize yardımcı olacak güvenilir ve saygın bir SEO şirketi bulursunuz. Kaliteli bir SEO firması ile ortaklık kurmak, size organik aramalardan daha fazla iş üretmek için gereken uzmanlığı sağlar. Bir SEO şirketi ile çalışmanın güzel bir artısı, Google'da organik (ücretsiz) aramadan gelen trafiğin çok yüksek kaliteli potansiyel müşteriler üretme eğiliminde olmasıdır.

En iyi SEO şirketini bulmak için 3 ipucu

Artık bir SEO şirketinin ne yaptığını bildiğinize göre, en iyi SEO şirketini araştırmaya ve seçmeye nasıl devam edersiniz? İyi haberler! Zaten çok önemli bir ilk adımı attınız: SEO'ya alışmak. Potansiyel ortaklarla erken tartışmalarınızda yukarıdaki sorulardan bazılarını kullanmaktan çekinmeyin. Ne yaptıkları hakkında çok az şey biliyorsanız, SEO ajanslarını incelemek çok zor olabilir. Bir parça anlayışa sahip olmak bile iyi sorular sormanıza yardımcı olabilir ve bir SEO şirketinde neleri arayacağınız konusunda size bir fikir verebilir. Firmaları araştırırken diğer bazı önemli ipuçları:

 • Geçmişi güçlü firmaları arayın : Bol müşteri incelemelerine , örnek olay incelemelerine ve üçüncü taraf sitelerde doğrulanmış incelemelere sahip ajanslar, müşterilerinin ne kadar mutlu olduğuna dair size bir pencere sunar.
 • Sektörünüzde deneyime sahip firmaları arayın: Daha önce benzer web siteleriyle çalıştılar mı? Hangi sonuçları elde ettiler? KPI'lar ve sektöre özgü bilgiler hakkında bilgili bir şekilde konuşuyorlar mı?
 • Kampanya hedeflerinizle uyumlu firmaları arayın: SEO kampanyanız için hangi iş hedefleriniz olduğu konusunda net ve kararlı olun. Bu, iyi bir SEO şirketi için çok faydalıdır ve sizi oraya götürecek bir strateji geliştirebilirler. Web sitenizden daha fazla potansiyel müşteri mi istiyorsunuz? SEO aracılığıyla potansiyel müşteri oluşturmada uzmanlaşmış WebFX gibi bir firma bulun.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle