GNS Network

Dijital Pazarlama Sertifikası Nedir?

Dijital Pazarlama Sertifikası Nedir

Dijital pazarlama sertifikası almanın herhangi bir değeri olup olmadığını merak eden yeni veya deneyimli bir dijital pazarlamacı mısınız? Herhangi bir dijital pazarlama bilginiz varsa, her zaman daha fazlasını arayacağınızı bilirsiniz. Daha fazla bilgi, daha fazla beceri ve müşterilere veya işverenlere işlerini diğerlerinden ayırabileceğinizi göstermenin daha fazla yolu. Özgeçmişinize bir nitelik eklemek, kendinizi başarıya hazırlarken bunu yapmanın en iyi yollarından biridir.

Dijital pazarlamacı olmanın dört yıllık bir derece gerektirmediği yaygın olarak kabul gören bir gerçek haline geliyor. Bu, büyük ölçüde lisans programlarının dijital pazarlamacı olmak için gereken belirli becerileri öğretmemesinden dolayı, kanıtlanmış yeteneğin dört yıllık okulun yerini aldığı bir alandır. Aslında çoğu kişi, dijital pazarlama sertifikasyonunun bir üniversite diplomasından bile daha iyi olduğunu ve zanaatınızın becerilerini öğrenmek ve ustalaşmak için zaman ve enerji harcadığınızı göstermenin en iyi yolu olabileceğini iddia eder.

Sertifikayı Meşru Kılan Nedir?

Hızlı para kazanmaya çalışan dolandırıcılar tarafından satılan çok sayıda kurs, sertifika ve sertifika var - öyleyse baktığınız sertifikanın yasal olup olmadığını nasıl anlarsınız? Baktığınız sertifikanın kariyeriniz için yararlı olup olmayacağını kendiniz belirlemek için şu soruları sorun:

Endüstri Profesyonelleri Tarafından mı Öğretiliyor?

Kursları öğreten insanlar öğrettikleri şeyi yapma konusunda becerikli değilse, zamanınızı ve potansiyel olarak paranızı boşa harcarsınız. İşverenler, çalışanlarına bu endüstri için geçerli olan gerçek dünya pratik bilgilerinin öğretilmesini istiyor. Ve herhangi bir iyi pazarlama kurumu buna saygı duyar ve öğrettikleri konuda kanıtlanmış bir sicile sahip birinci sınıf öğretmenleri işe alır.

Pratik Bilgi Sunuyor mu?

Bu sertifikasyondan edindiğiniz bilgi ve becerileri alıp daha sonra bunları gerçek dünyaya uygulayabilecek misiniz? Size yeni beceriler mi öğretecek, yoksa halihazırda sahip olduğunuz becerileri mi geliştirecek? Öğrendiklerinizi dijital pazarlamadaki kariyerinize nasıl dönüştürebileceğinize bakmak istersiniz. Yapabilirsen ve yapacaksan, o zaman iyi görünüyor.

Yaygın Olarak Kabul Ediliyor mu?

Bunu belirlemek daha zor olabilir, ancak biraz araştırma yapmak bu konuda yardımcı olabilir. Bu kursu aldıktan sonra eski öğrenciler ne diyor? İncelemeleri kontrol edin. Ne yazık ki, tüm programlar eşit olarak kabul edilmediğinden, yukarıdaki kriterleri karşılayan iki programa bakıyorsanız, bu sizin için belirleyici faktör olabilir.

Sertifikalar Arasındaki Fark Nedir?

Sertifikasyon

Sertifika, bir dizi ders aldığınızı ve kurs materyali ile ilgili bir sınavı geçtiğinizi gösterir. Kurslar, bir dizi konuyu kapsayacak şekilde oldukça derinlemesine olabilir. Sertifikanız, bazı durumlarda, yeniden sertifika almanız gerekmeden önce yalnızca belirli bir süre için geçerli kalabilir. Sertifikalar, sertifikalardan daha derin oldukları için daha pahalı olabilir ve sınava girmek için bir ücret ödemeniz gerekebilir.

Sertifikalar

Sertifikalar, genellikle tek bir konuyu kapsayan bir kursun sonunda verilir. Genellikle kursa katılım için verilirler ve illa ki bir liyakat yansıması değildir. Size yararlı bir şey öğretirlerse, bu onların değerini düşürmez. Ek olarak, birçoğu ücretsiz olarak sunulur, bu nedenle bunları almak yalnızca bir zaman yatırımı gerektirir. Artı, onları özgeçmişinize eklemek zarar vermez.

Yeterlilik / Sertifika Almanın Faydaları Nelerdir?

Dijital pazarlama yeterliliğinin kariyer gelişimi için değeri ölçülemez. Alanda deneyiminiz olsun ya da yeni başlıyor olun, kazanılacak değer var. Bir yeterlilik / sertifika almanın en çekici yönlerinden biri, başlamak için önceden eğitim deneyimine sahip olmanız veya herhangi bir kursu yükseltmeniz gerekmemesidir. Bir yeterlilik / sertifika almanın belirli faydalarından bazıları şunlardır:

Yeni Gelişmeleri Takip Etmek

Sertifikalar, ortaya çıktıkça sektördeki yeni gelişmelerden haberdar olmanıza yardımcı olur. Teknolojide sürekli ortaya çıkan yeniliklerle birlikte, sürekli olarak beceri kazanmak, bu ilerlemelerin üstesinden gelmenize yardımcı olacaktır.

İstihdam edilebilirlik

Son zamanlarda yapılan bir araştırma, üniversite mezunlarının işgücüne sandıkları kadar katılmaya hazır olmadığını gösteriyor . Potansiyel işverenlere işinizde başarılı olmak için ihtiyaç duyduğunuz pratik bilgiye sahip olduğunuzu gösteren sertifikalara sahip olmak bu bağlamda paha biçilmezdir.

Promosyon Fırsatları

Dijital pazarlama, çok çeşitli bir beceri kesiti içerir. Nişinize bir veya iki uzmanlık eklemek, bir şirkette hızlı bir şekilde ilerlemenize yardımcı olabilir. Örneğin, PPC ve SEO konusunda uzmanlaşan bir içerik yazarı, kolayca bir içerik yöneticisi olabilir.

Daha Yüksek Ücret Talep Etmek

Dijital pazarlamacı olarak kazanç potansiyeliniz yüksek. Derece gerektirmeyen en iyi on işten biridir . Özgeçmişinize eklediğiniz her sertifika, daha yüksek bir ücret talep etme yeteneğinize katkıda bulunur ve bunu hak ettiğinizi bilmeniz için size güven verir.

Kendinizi Akranlarınızdan Uzaklaştırın

Her şey eşit göründüğünde, derlediğiniz sertifika sayısı sizi rakiplerinizden ayıracaktır. Sadece onlarla birlikte gelen sertifikalara ve becerilere sahip olmanız değil, aynı zamanda karakterinize çok iyi hitap eden bir kişisel gelişim dürtüsü gösterir.

Meşruiyet sunar

Gerçek şu ki, örgün eğitimin önemli olduğu konusunda hala kalıcı bir zihniyet var. Dijital pazarlama sertifikası, eğitim ve pratik bilginin kesiştiği yerdir. Gerçek dünyada bilmeniz gereken şeyleri size öğretmeye odaklanan lise sonrası eğitim gereksinimini karşılar.

Sertifikalı Olmanın Maliyeti Nedir?

Bu, tamamen sertifika almak istediğiniz şeye bağlı olacaktır. Google AdWords, Google Analytics, Facebook Reklam Yöneticisi ve daha fazlası için çevrimiçi olarak kullanılabilen bir dizi ücretsiz sertifika vardır. Eğitiminize yatırım yapmak istiyorsanız, ücretli sertifikalar inanılmaz derecede değerli bir varlıktır. Dijital Pazarlama Enstitüsü, dijital pazarlama sertifikası sunan yeni bir kursa sahiptir ve geleneksel öğrenim kurumlarına çok benzer şekilde, finansman seçenekleri mevcuttur. Dijital pazarlamanın tüm temel unsurlarını bir şekilde kapsayan ve tüm parçaların birlikte nasıl çalıştığını gösteren bir kurs size rekabet avantajı sağlayacaktır.

Bu işle ilgili en heyecan verici şey, bir endüstri lideri olmak için çalışmaya istekli olanlar için ne kadar erişilebilir olduğudur. Dijital pazarlamacı olmak istiyorsanız veya zaten öyleyseniz, özgeçmişinize nitelikler / sertifikalar eklemek sizi lider ve uzman olarak konumlandıracaktır. Mevcut sertifikaların çoğu, özellikle maliyeti bir üniversite derecesi ile karşılaştırıyorsanız, çok uygun fiyatlıdır. Bu, dijital pazarlamayı, kariyerlerini değiştirmek veya mevcut mesleklerinde becerilerini geliştirmek isteyenler için erişilebilir bir seçenek haline getiriyor.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle