Site iconBeytullah Güneş | SEO Tasarım Dijital Pazarlama

Dijital Pazarlama Teknikleri

Her pazarlamacı, pazarlama stratejilerinin çok değerli olduğu konusunda hemfikir olacaktır. Gelir rakamları, bir işletmenin yaptığı yatırımlara bağlı olarak değişebilir. Bununla birlikte, büyük veya küçük olsun, pazarlamanın bir işletmenin başarısında önemli bir rol oynaması akıllıca değildir. Gelirlerinin ortalama% 1’ini pazarlama için kullanan küçük işletmeleri düşünün. Bir araştırma, çoğu şirketin tüm bütçelerinin% 11,1’ini pazarlamaya ayırdığını gösteriyor. Dahası, hem tüketiciler hem de üreticiler, dönüşüm sağlamak için yeterince cazip olan bazı güvenilir pazarlama stratejilerine tanık oluyorlar. Ancak bunlar sadece pazarlama stratejileri değildir; uzun bir süre boyunca doğru etkiyi yapabilmeleri için yaprak dökmeyen olmaları gerekir. Bu nedenle, mevcut ve potansiyel tüketicilerle iyi sonuç verecek, her zaman yeşil kalan pazarlama stratejilerine bakmak zorunludur.

Genellikle Arama Motoru Optimizasyonu olarak adlandırılan içerik optimizasyonu, internette daha fazla görünürlük için içeriğinizi kullanır. Bunu bir pazarlama stratejisi yapmak istiyorsanız, arama motorları, optimize edilmemiş içeriğin arama motorları sayfasında yüksek düzeyde optimize edilmiş içeriği daha üst sıralarda sıralar. Karmaşık görünüyor, değil mi? Ancak öyle değil. Hem mevcut hem de potansiyel müşterilerin ilişkilendirebileceği harika içerikler yazabiliyorsanız, gitmekte fayda var. Harika içerik SEO sıralamanızı iyileştirebilir, yani daha optimize edilmiştir ve birçok kişi içeriğinizi görecek ve ne sunduğunuzu bilecektir. İçeriğin akışını sürdürün ve müşterilerin web’de arama olasılığı yüksek olan anahtar kelimeleri kullandığınızdan emin olun. Bu nedenle, içeriğiniz müşterilere gider ve web üzerinden önemli pazarlama çalışmaları yaparsınız.

Sosyal medya

Bilginin ve bilginin her yerde olduğu dijital bir çağdayız. Eski pazarlama yöntemleriyle karşılaştırıldığında, internet kocaman bir gülümseme ve şimdiye kadar hayal bile edilemeyen yeni müşteri ufuklarına ulaşmak için mükemmel bir stratejidir. Sosyal medya her zaman yeşil kalan bir pazarlama stratejisidir çünkü çoğu insan ve özellikle Y kuşağı sosyal medyada bir markayı takip etme eğilimindedir. Sosyal medya kullanıcılarının daha büyük bir yüzdesi, sosyal medya hizmetinden memnun kalırlarsa bir hizmet veya ürün önerecektir. Sosyal medya, her gün çok sayıda abone kaydederek, yeni pazarlara ulaşmak ve mevcut olanları sürdürmek için her zaman yeşil bir pazarlama stratejisi haline geliyor. Bu nedenle şirketler, ürün ve hizmetlerinin pazarlanması ve tanıtımı için sosyal medya sayfaları açmaktadır.

Web Sitesi Optimizasyonu

Pazarlama dünyasında ciddi bir rakip iseniz, sosyal medya sayfalarınızı tamamlayacak bir web sitenizin olması gerekir. Web sitesi uygun bir tasarıma sahip olmalıdır çünkü ilk etapta şirketinizin imajını yansıtır. Web sitesi optimizasyonu, bir web sitesini sıfırdan tasarlamayı içerir. Anahtar sözcükler veya tümcecikler, resim etiketleri eklemeyi içerir; Sitenizin bir arama motoru tarafından erişilebilir olmasını sağlamak için Meta Verileri düzenleme. Web sitesi optimizasyonu, arama motoru optimizasyonu (SEO) ile aynıdır ve orada sunduğunuz içerik önemli ve güncel olmalıdır. Potansiyel müşterilere ulaşmanın çeşitli bir yoludur.

Televizyon Reklamları

Televizyon, kitlelerle iletişim kurmanın güçlü bir yoludur. Her zaman yeşil stratejide bir yer kazanır çünkü televizyonda reklam vermek, bir gazeteye ek koymaktan çok daha iyi ve etkilidir. Prime time saatlerinde görünen bir TV reklamı, saniyeler içinde daha fazla izleyiciye ulaşacak ve böylece bir hizmetin veya bir ürünün varlığına dair farkındalık yaratacaktır. Bir televizyon reklamıyla asla yanlış gidemezsiniz, ancak sinir bozucu olabilir, çünkü potansiyel müşterilerin zihnine giren amacına hizmet etmeye devam edecektir. Televizyon reklamları tüketicilere en özenli oldukları anda ulaşır ve mesajı görünürde, seste ve hareketle iletmenize olanak tanır. Bu, işinize ve sunduğunuz şeye anında güven verir. Yaratıcı bir pazarlamacı olmanıza ve işletmeye bir kişilik katmanıza olanak tanır ve bu özellikle küçük işletmeler için etkili bir şekilde çalışır.

Konuşma görevleri ve ağ oluşturma

Konuşma etkileşimini kullanmanın avantajlarından biri, doğrudan hedeflenen bir kitleyle konuşuyor olmanızdır. Dikkatleri, sunduğunuz şeyle ilgilendiklerini ve onları tüketicilerinize dönüştürmek için yalnızca küçük, profesyonel ve canlı bir dürtüye ihtiyacınız olacağını söyler. Konuşma katılımları, iyi potansiyel müşteriler yaratma gücüne sahip mükemmel bir pazarlama stratejisidir. İşletmenizin çıkarları için çalışan eski güzel ağızdan sözlerden bahsedin. Ağ oluşturma söz konusu olduğunda, seminerlere katılabilir ve potansiyel alıcılarla tanışabilir veya potansiyel müşterileri hedefleyebileceğiniz derneklere veya kuruluşlara katılabilirsiniz. Potansiyel bir alıcıyla yüz yüze bir karşılaşma, satış-alıcı ilişkisinin önemini destekleyen güven oluşturur.

Doğrudan posta

Müşterilerinize takdirlerini gösterdikleri için teşekkür kartları gönderirseniz, ürünlerinizi yeniden satın alma olasılıkları daha yüksektir. Sektörünüzle ilgilenen tüketiciler, bilgi broşürlerini çok ciddiye alacak ve uzman tavsiyesi sağlayacaktır. Müşterilerinizi etkilemek için yüksek kaliteli baskılar kullanmanız gerektiğini unutmayın ve bu bir güçlükse, doğrudan postalara bağlı kalın. İşletmenizden herhangi bir yeni ürün veya hizmet olması durumunda müşterilerinizin her zaman farkında olmalarını sağlamanın açık bir yoludur.

Pazarlamada bulut teknolojisi

Pazarlamacılar, entegre dijital deneyimler kullanarak ürünlerini ve hizmetlerini çevrimiçi olarak pazarlamak için bulut tabanlı teknolojiyi de kullanıyor. Tüketicileri sosyal medya sayfaları ve diğer çevrimiçi portallar aracılığıyla hedefler. Pazarlamacılar bu pazarlama rotasını denerken bile , özellikle siber suçların günlük bir hikaye haline geldiği bu çağda, teknolojiyi koruma konusunda iyi uzmanlığa sahip bir siber güvenlik danışmanının yardımına başvurmalıdır . Pazarlamacılar, siber güvenliği, büyük ölçüde teknoloji koruması sağladıkları ve böylece çevrimiçi pazarlama çıkarlarını korudukları için kullanabilir.

Exit mobile version