GNS Network

Dijital Pazarlama ve Dijital Reklamcılık - Doğru Olanı Seçmek

Dijital Pazarlama ve Dijital Reklamcılık - Doğru Olanı Seçmek

Dijital pazarlama ve dijital reklamcılık arasında önemli bir fark var mı, yoksa bu sadece "Bire bir mi diyorsun" anlambilim mi? Çevrimiçi işletmeler için önemli mi? Dijital kelimesini her birinden ayırmak, bizi pazarlama ve reklamcılıkta bırakıyor. Görünüşe göre, ikisi arasında önemli bir fark var ve çevrimiçi olarak daha fazla trafik ve dönüşüm isteyip istemediğiniz önemli. Çoğu insan bu terimleri birbirinin yerine kullanma eğiliminde olsa da, bunlar aynı değildir. Bu makale size her ikisi için de doğru tanımları sağlayacaktır. Ardından, çevrimiçi şirketler için hangisinin en iyi seçim olduğunu araştıracağız. Önce tanımları ele alalım.

Marka veya e-Ticaret Pazarlamasını Tanımlama

Marka pazarlaması olarak da adlandırılan, yaygın olarak okunan bazı kaynaklardan birkaç klinik tanımla başlayalım. HubSpot, dijital veya marka pazarlamayı "elektronik cihaz veya internet kullanan tüm pazarlama çabaları" olarak tanımlar. Investopedia buna "tüketicilere ulaşmak için internetin, mobil cihazların, sosyal medyanın, arama motorlarının ve diğer kanalların kullanılması" diyor. Bu tanımların bir kombinasyonunu kullanarak, uygulamalar ve cep telefonları, bilgisayarlar, oyunlar ve mesaj panoları gibi herhangi bir bağlı cihaz aracılığıyla belirli demografik özellikleri veya müşterileri hedeflediğini tahmin edebiliriz. Marka pazarlaması birkaç pazarlama kanalına ayrılır; işte bazı örnekler:

  • Eposta pazarlama
  • Tıklama başına ödeme
  • Sosyal medya
  • Web Geliştirme
  • Yaratıcı ve Marka Bilinci Oluşturma

Pazarlama hedeflerinize ulaşmak için bu kanallar aracılığıyla promosyon mesajlarınızın tüm yönlerini yönetmek, marka pazarlamasının özüdür.

Dijital Reklamcılığı Tanımlamak ve Neden Önemlidir?

Pazarlama, planları olan patronsa, o zaman reklam, çalışanın işi bitirmesidir. Yukarıda bahsedilen pazarlama kanallarının her birinde hedef kitleye ulaşan stratejik uygulamadır. Gelecekteki reklamların ve kampanyaların iyileştirilmesinde etkili olan ölçülebilir sonuçlar sağlamak için araçları ve reklamları birleştirir. Dijital reklamcılık önemlidir çünkü potansiyel alıcılara satın alma olasılıklarının en yüksek olduğu zamanda hızlı satış mesajları sunar.

İkisi Arasındaki Kritik Farklılıklar

Reklam, pazarlamanın bir parçasıdır. Yıkıcı ve kelimenin tam anlamıyla pop-up'lar ve diğer işitsel veya görsel içeriği emerken gördüğünüz ve duyduğunuz diğer reklamlarla karşınızda. Daha geniş bir insan yelpazesini hedefler. Dijital reklamlar genellikle sadece 15 ila 30 saniye sürer ve indirim kuponları, fiyatlar, zamanlar, yerler, yol tarifleri ve açıklamalar gibi temel bilgileri sunar. Neredeyse her zaman net bir eylem çağrısı içerir. Pazarlama, belirli potansiyel müşteri ve müşteri gruplarına odaklanarak ilişki kurmaya odaklanır. Daha hedefli, kişisel ve yıkıcı olmaktan çok çekmek için tasarlandı. Yaklaşımı besleyici, metodik ve 2 yönlü iletişime izin veriyor. Örneğin, içerik ve e-posta pazarlaması, müşterilerin yanıt vermesine izin verirken daha ayrıntılı bilgi sunar.

Hangisini seçersin?

Varsayılan olarak, her çevrimiçi işletme kaçınılmaz olarak pazarlama ile meşgul olacaktır. Web siteniz, SEO, logolar, renkler, ürün ambalajları ve markanızı yaratmaya giden her şey için planlama, pazarlamanın bir parçasıdır. Her şey yoluna girdiğinde, daha fazla satış elde etmek için reklamlardan yararlanmayı seçebilirsiniz. Pazarlama markayı geliştirirken, reklam marka bilinirliği yaratır. Organik trafiği ve dönüşümleri artıran başarılı bir pazarlama planınız varsa, reklamcılık kullanmamayı seçebilirsiniz.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle