GNS Network

Dijital Pazarlamanın Önemi

Dijital Pazarlamanın Önemi

Dijital pazarlama , işletmenizin büyümesi için değerli bir varlıktır ve yetkili bir çevrimiçi varlık oluşturmanıza yardımcı olur. Aslında, pazarlamacıların yüzde 89'u arama motoru optimizasyonu (SEO) gibi yöntemlerin başarılı olduğunu söylüyor . Ek olarak, tıklama başına ödeme (PPC) reklamcılığı gibi yöntemler marka bilinirliğini yüzde 80'e varan oranda artırır. Peki, dijital pazarlama neden önemlidir? Dijitale yatırım yaparak işletmenizin büyümesine yardımcı olacaksınız. Bu yazıda, dijital pazarlamanın işletmeniz için önemli olmasının altı nedenini ele alacağız. İşletmenizin neden bir çevrimiçi pazarlama stratejisi benimseme zamanının geldiğini öğrenmek için okumaya devam edin!

İnsanlara vakit geçirdikleri yerde ulaşırsınız

İnternetin büyümesiyle, daha fazla insan çevrimiçi olarak zaman geçiriyor. Tüm dünyada 7,7 milyardan fazla insan İnternet kullanıyor. Arama yapmak, sosyal medyayı kontrol etmek ve çevrimiçi ürün satın almak günlük yaşamın ayrılmaz bir parçası haline geldi. Müşterilerinizin çevrimiçi olması, dijital pazarlamanın önemini vurgulamaktadır. Ürünlerinizi veya hizmetlerinizi aramak için web'e göz atıyorlar. Çevrimiçi varlığınız olmadığı için onları bulamazlarsa, bu potansiyel müşterileri rakiplerinize kaptırma riskiyle karşı karşıya kalırsınız. İşletmeniz için en iyi sonuçları elde etmek için, çevrimiçi varlığınızı oluşturmanız gerekir. Ürünlerinizi veya hizmetlerinizi isteyen daha fazla müşteriye ulaşacaksınız.

Rakipleriniz bunu zaten yapıyor

Dijital pazarlamanın neden önemli olduğunu merak ediyorsanız, cevap rakiplerinizin zaten onu kullanıyor olmasıdır. Rakiplerinizin çoğu, dijital pazarlamanın sunduğu tüm avantajlardan zaten faydalandı. Onlar ettik sosyal profilleri oluşturulmuş , için kendi web sitesi adapte SEO, ve ücretli reklamlar çalıştırmak yeni potansiyel ulaşmak için. Bu neden başlı başına dijital pazarlamayı kullanmanızın nedenlerinden biridir. İşletmenizin başkalarıyla rekabet etmesini istiyorsanız, rakiplerinizin yaptığını ve daha fazlasını yapmalısınız. Dijital pazarlamayı ihmal ederek, zaten rakiplerinizin gerisinde kalıyorsunuz. Rakipleriniz, dijital pazarlamaya yatırım yapmadığınız için sizin olabilecek trafik kazanıyor. İşletmenizin bir seçenek olduğunu bilmeyecekler ve otomatik olarak bir rakip seçecekler. Şapkanızı halkaya koymak ve işinizi bir seçenek olarak değerlendirmek için potansiyel müşteriler elde etmek için dijital pazarlamaya yatırım yapmalısınız.

Daha büyük şirketlerle rekabet edebilirsiniz

Rekabet, bir işletmeyi yönetmenin en zor kısmıdır. Walmart , Target ve Amazon gibi daha büyük şirketlerle bir pazarda olduğunuzda, onlarla rekabet etmek zordur. İnsanları otomatik olarak bu şirketlere güvenmeye çeken büyük bir isimleri var. Daha büyük şirketlere karşı bir mücadele şansınız var, bu yüzden dijital pazarlama işletmeniz için önemlidir. İşletmeniz, daha büyük bir şirket ile aynı yöntemlerle ilgili potansiyel müşterilere ulaşabilir. SEO ve tıklama başına ödeme (PPC) reklamcılığı gibi yöntemler oyun alanını düzeltir. SEO ile siteniz, alaka düzeyine göre arama sonuçlarında yer alır. Bir şirket, üst sıralara çıkmayı satın alamaz. Sayfalarını tıpkı küçük bir anne-baba dükkanı gibi optimize etmeleri gerekiyor.

PPC kullandığınızda, Google da reklamları alaka düzeyine göre sıralar. Bir şirket, işletmenizle aynı anahtar kelime için tıklama başına iki kat daha fazla teklif verse bile, bu onlara en üst noktayı garanti etmez. Üst düzey bir reklam spotu satın alamazlar çünkü yine, sıralama reklamınızın alaka düzeyine bağlıdır. Bu, küçük ve orta ölçekli işletmeler için daha büyük şirketlerle rekabet etme fırsatı yaratır. Seçilen anahtar kelimelerle kurumsal rakiplerinizden daha alakalı içerik oluşturabilirseniz, hiçbir para onların sizi geride bırakmasını sağlamaz. Dijital pazarlama, işletmenizin daha alakalı potansiyel müşteriler elde etmek için daha büyük şirketlerle rekabet etmesi için harika bir fırsattır.

İdeal kitlenizi hedefleyebilirsiniz

Hedef kitlenizi daha iyi hedefleme yeteneği, dijital pazarlamanın önemli olmasının en bariz nedenlerinden biridir. Ürünlerinize veya hizmetlerinize ilgi duyan kişilere doğrudan pazarlama yapabildiğinizi hayal edin. Dijital pazarlama ile, işletmenizle ilgilenen potansiyel müşterilere doğrudan ulaşma olanağına sahipsiniz. İnsanların geleneksel pazarlama çabalarınızı görmesini ve işletmenizle iletişim kurmasını ummanız gerekmez. Dijital pazarlama ile hedef kitlenizi geleneksel yöntemlerden daha hassas bir şekilde hedefleyebilirsiniz. Hedef kitleniz hakkında önemli bilgiler girebilir ve bu bilgileri dijital pazarlama kampanyalarınızı şekillendirmek için kullanabilirsiniz. Doğru kişilere ulaşmanızı kolaylaştırır.

İdeal müşterilerinizin, bekar ve yılda en az 35.000 dolar kazanan 23-35 yaş arası Afrikalı-Amerikalı erkekler olduğunu varsayalım. İşletmenizi takip etmelerini sağlamak için bu ideal müşteriye sosyal medyada ulaşmaya çalışıyorsunuz. Eğer istiyorsa kesin bu özellikleri hedef , kolayca sosyal medya reklam kampanyası için bu çevrelerinin ayarlayabilirsiniz. Bu, yalnızca belirtilen ilgili kişilerin reklamınızı görmesini sağlar. Hedef kitlenizi de bölümlere ayırabilirsiniz. Diyelim ki aynı özelliklere sahip Afrikalı-Amerikalı kadınları hedeflemek istediniz. Bu iki grubu, kendileriyle alakalı özelleştirilmiş bir reklam deneyimi sunmak için segmentlere ayırabilirsiniz. Hedef kitlenizdeki insanları daha iyi hedefleyebildiğinizde, kampanyanızla daha iyi sonuçlar elde edersiniz. Ürünleriniz veya hizmetlerinizle ilgilenen daha fazla müşteriye ulaşacaksınız.

Kampanyalarınızı izleyebilir ve daha iyi sonuçlar için optimize edebilirsiniz

Dijital pazarlamanın önemi, kampanyalarınızı kolayca takip edip izleyebilmenizdir . Kampanyalarınıza zaman ve para yatırdığınızda, işe yaradığını bilmek istersiniz. Dijital pazarlama, kampanyalarınızı izlemenizi kolaylaştırarak daha iyi sonuçlar almanıza ve bu sonuçlar elde etmenize olanak tanır. Geleneksel yöntemleri kullandığınızda, kampanyanızın sonuçlarını bilmek zordur. Bir TV reklamı yayınlarsanız, mağazaya gelen herkese onları işletmenize neyin getirdiğini sormanız gerekebilir. İşletmenizi ziyaret eden insanları rahatsız edebilecek çok zaman alıcı bir çaba olacaktır. Dijital pazarlama ile hedef kitlenizi rahatsız etme konusunda endişelenmenize gerek yok. Yürüttüğünüz her kampanya izlenebilir. İşletmeniz için değerli sonuçlar sağlayıp sağlamadığını görmek için bir kampanyanın YG'sini ve diğer göstergeleri kolayca takip edebilirsiniz .

Gösterimler, tıklamalar, beğeniler, paylaşımlar, yorumlar, dönüşümler ve daha fazlası gibi ölçümleri görebilirsiniz. Metriklerin türü, ortama ve neyi ölçmek istediğinize bağlı olacaktır. İzleme sisteminizi kampanyalarınız için belirli ölçümleri izlemek üzere kolayca kurabilirsiniz. Kampanyanızın performansını izleyebildiğinizde, onu düzeltmek ve değişikliklere uyum sağlamak daha kolaydır. Geleneksel bir reklam kampanyası yürüttüğünüzde, genellikle kampanya bitene kadar değişiklik yapamazsınız. Yalnızca, yürüttüğünüz bir sonraki kampanyaya fayda sağlar, bu da önceki kampanyada para harcadığınızı hissedebilir. Dijital pazarlama ile ilerledikçe kampanyalarınızı takip edersiniz. Başarılı olup olmadıklarını veya iyileştirmeye ihtiyaçları olup olmadığını görebilirsiniz. Kampanyalarınızın iyileştirilmesi gerekiyorsa, anında değişiklikler yapabilir ve kampanyanızın herhangi bir noktasında bunları uygulayabilirsiniz. Anında değişiklik yapabildiğiniz zaman paradan tasarruf edersiniz. Kampanyanızdan daha fazla yararlanmanıza ve bütçenizi daha akıllıca harcamanıza olanak tanır.

Yatırımınızdan etkileyici bir getiri (YG) elde edersiniz

Dijital medyanın önemini bilmek istiyorsanız, işletmeler için sağladığı sonuçlara bakın. Çevrimiçi pazarlama stratejilerinin harika bir yatırım getirisi (YG) vardır. Bu yöntemlere yatırım yaptığınızda, onlardan daha fazlasını elde edersiniz.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle