GNS Network

ÇÖZÜM Instagram Yakınlaştırma Sorunu

Instagram Yakınlaştırma Sorunu

Tek bir günde Facebook veya Instagram gibi platformlarda gerçekleşen tüm sosyal medya etkinliklerini düşünmeyi deneyin. Hatta sadece bir saat. Bu çok büyük bir veri trafiğidir. Ve çoğunlukla, Instagram'a her giriş yaptığınızda işler sorunsuz çalışır. Yayınları beğenmek için beslemenizi aşağı kaydırır ve çift sekme yaparsınız. Instagram Hikayelerine göz atıyorsun ve takip ettiğin kişilerin neler yaptığını görüyorsun. Oh, ama bekleyin, bu hikayelerden bazıları yakınlaştırılmış ve/veya kenarlardan kırpılmış gibi görünüyordu. Hatalar hala olabilir. Ve işte bunları düzeltmek için yapmanız gerekenler.

Instagram Güncellemesini Alın

Bunun neden olduğunu merak ediyor olabilirsiniz. Aniden, her şey yakınlaştırılır. Sadece hikayeler değil, beslemenin geri kalanı da. Bu genellikle yeni telefonları olan kişilerin başına gelir. Bunun arkasındaki neden, ultra uzun 18:9 en boy oranlı ekranların artan popülaritesidir. Standart akıllı telefon ekran oranı 16:9'dur. 18:9 oranı, daha iyi kavrama ve daha iyi ekran kullanımı gibi birçok avantaja sahiptir. Hiç şüphe yok ki birçok insan yeni tür akıllı telefonların daha uzun ve daha ince görünümünü seviyor. Ancak uygulamalar ve siteler hâlâ ilgi görüyor. Şikayetler arttıkça Instagram bu değişikliklere uyum sağlamak için yazılımını güncellemek zorunda kaldı. Ancak, Instagram gönderilerini ve hikayelerini hala yakınlaştırıyorsanız, muhtemelen uygulamanın en son sürümüne sahip değilsiniz. Bu nedenle, bir Android telefonunuz varsa doğrudan Google Play Store'a ve bir iPhone kullanıyorsanız Apple Store'a gidin. Bu, sorununuzu çözmeli.

Sorun devam ederse

Beklenmedik bir şekilde Instagram güncellemesinin sorununuzu çözmemesi durumunda, Instagram'ı mobil cihazınızdan kaldırıp yeniden yüklemeyi deneyebilirsiniz. Bu, elbette, biraz çaba gerektiriyorsa, küçük bir rahatsızlıktır. Ancak, genellikle herhangi bir uygulamanın yaşadığı çoğu hatayı çözer.

Instagram Hikayelerinde Nasıl Yakınlaştırılır/Uzaklaştırılır

Sizi profesyonel bir Instagram kullanıcısı yapan nedir? Uygulamanın sunduğu tüm özellikleri ve püf noktalarını bilmek. Boomerang özelliği ve Superzoom kamera formatı ile Instagram hikayeleri asla sıkıcı değil. Ama gerçekte nasıl yakınlaştırıp uzaklaştırırsınız?

Normal/Geri Sarma/Bumerang Modu

Instagram'ı açıp fotoğraf veya video çekmeye hazır olduğunuzda Normal modda konumlanıyorsunuz. Sadece kayıt düğmesine basın ve yukarı ve aşağı kaydırmak için aynı parmağınızı kullanın. Bu şekilde bir Instagram video hikayesi oluşturur ve yakınlaştırma/uzaklaştırma özelliğini kullanırsınız. Yine de parmağın kayıt düğmesinin üzerinde kaldığından emin olun. Aynı işlem Instagram Geri Sarma modu ve Boomerang için de geçerlidir.

Eller Serbest Modu

Instagram Eller serbest modu, birkaç düzine Instagram hikayesini videoya çekme zamanı geldiğinde çok kullanışlıdır. Elinizin yorulmasını ve herhangi bir titreme riskini istemezsiniz. Ayrıca, bakış açınızın neden diğerinden daha anlamlı olduğunu açıklarken iki kolunuzun da sallanmasına ihtiyacınız var. Telefonunuz için mükemmel yeri bulduğunuzda, doğru yakınlaştırmayı bulmanız gerekir. Bunu yapmak için şunları yapabilirsiniz:

  • Videoyu kaydetmeye başlamadan önce ekranı sıkıştırmak ve istediğiniz yere yakınlaştırmak için parmaklarınızı kullanın.
  • Veya eller serbest videonuzu çekerken kayıt düğmesine basın ve parmağınızla yukarı ve aşağı kaydırın.

Seçenek B, bir noktayı vurgulamak veya sadece komik suratlar yapmak için harika bir araç olabilir. Her durumda, bir Instagram Hikayesi kaydederken yakınlaştırma ve uzaklaştırma yapmak zor değildir. Tek gereken sabit parmaklar ve biraz dikkat.

Yakınlaştırma Sorunu

Favori uygulamalarımızdaki aksaklıklarla karşılaşmak can sıkıcı. Ancak çoğu zaman, hemen köşeyi dönünce basit bir çözüm bulunur. Ve düzeltmelerin çoğu, en son güncellemeyi almayı ve uygulamayı yeniden yüklemeyi içerir. Instagram'dan farkı yok. Milyarlarca kullanıcısı olan devasa bir şirket. Yakınlaştırma gibi sorunlar ortaya çıkıyor ancak hızlı bir şekilde çözülüyor. Ve sonra sadece beğendiğiniz ve Instagram Hikayeleriniz için kullandığınız yakınlaştırma türü var.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle