GNS Network

ÇÖZÜM Instagram Repost Hatası

Instagram Repost Hatası

Instagram'da paylaşım veya repost yapmak diğer sosyal medya platformlarında olduğu kadar basit değil. Birçok kullanıcı bunun nedenini merak ediyor ve geliştiriciler cevap vermek için acele etmiyor gibi görünüyor. Bu ipuçlarının, bu sosyal medya platformunda özel bir paylaşım düğmesi olmadığı gerçeğini aşmanıza yardımcı olacağını umuyoruz. Instagram, Facebook ve Twitter gibi diğer sosyal medya platformlarından farklı olarak size paylaşım veya retweet seçeneği sunmaz. Bunun yerine, birkaç koşul yerine getirildiği ve bunun için kredi aldığı sürece başka birinin içeriğini Hikayenize yeniden göndermenize olanak tanır. Herhangi bir nedenle Instagram'da bir şeyi yeniden yayınlayamıyorsanız, sizin için birkaç çözümümüz var.

Instagram'da Nasıl Yeniden Yayınlanır

Başka birinin gönderisini paylaşmak istediğinizi varsayarsak, bunu Instagram'da yapmanın gerçekten tek bir yolu var. Bu kullanıcının gönderisini Instagram hikayenizin bir parçası olarak paylaşmalısınız.

 • Instagram'a giriş yap
 • Yeniden yayınlamak veya paylaşmak istediğiniz bir gönderi bulun
 • Açmak için gönderiye dokunun
 • Kağıt uçak benzeri simgeye dokunun
 • “Hikayenize Gönderi Ekle” yi seçin

“Hikayenize Gönderi Ekle” seçeneğini görmüyorsanız, bunun nedeni diğer kullanıcının özel bir hesabının olmasıdır. Bunun yerine, gönderiyi gönderebileceğiniz ve gönderemeyeceğiniz kişilerin bir listesini görürsünüz. İkincisi, orijinal içerik oluşturucunun kabul edilen takipçileri olmadığı için olur.

Üçüncü Taraf Uygulamalarla Nasıl Yeniden Yayınlanır

Bir bilime yeniden gönderme yapan epeyce üçüncü taraf uygulaması var. Bazıları özel Android uygulamaları ve diğerleri iOS içindir, bu nedenle kullandığınız platform ne olursa olsun, dışarıda kalmayacaksınız. Bu uygulamaların çoğu aynı prensipte çalışır. İstediğiniz gönderinin bağlantısını kopyalayın ve ardından söz konusu bağlantıyı hesabınıza gönderin. İşte hem iOS hem de Android için kullanılabilen Repost uygulamasıyla çalışan bir örnek .

 • Instagram sayfanızı açın
 • Yeniden yayınlamak istediğiniz bir gönderi bulun
 • Üç nokta düğmesine dokunun
 • "Paylaşım URL'sini Kopyala"ya dokunun
 • Yeniden Gönder uygulamasını açın
 • Gönderinizin görünmesini bekleyin
 • Gönderiyi istediğiniz gibi düzenleyin
 • Yeniden Yayınla'ya dokunun
 • “Instagram'a Kopyala”ya dokunun
 • Artık filtreler ekleyebilir ve başlığı düzenleyebilirsiniz.

Gönderinin orijinal kaynağının yine de kredi alacağını unutmayın.

Bozuk URL'ler

Önceki örneği izlediyseniz ve dijital dünyada yeni değilseniz, yeniden göndermenin neden her zaman işe yaramadığı açık olmalıdır. Bir şeyi yeniden göndermek için bir URL'ye bağımlı olduğunuzda, bozuk veya ölü URL'lerle karşılaşabilirsiniz. Bu bağlantı bozulursa, yeniden gönderiniz orijinal gönderiyi göstermez veya yaratıcısına atıfta bulunmaz. Bu, çoğu zaman uygulamanın kodundaki hatalar olmak üzere çeşitli nedenlerle olabilir.

Yeniden Gönderme Mevcut Değil

Bozuk URL'ler, başka bir kullanıcının gönderisini yeniden göndermenizi engelleyebilecek tek şey değildir. Fotoğrafları, videoları ve hikayeleri düzenlemek ve yeniden yayınlamak için üçüncü taraf uygulamaları kullanıyorsanız, uygulamanın en son sürümüne sahip olup olmadığınızı kontrol etmelisiniz. Play Store veya App Store'a gidin, yeniden yayınlama uygulamanızı bulun ve yeni güncellemeleri arayın. Aynı şeyi Instagram için de yapın. Seçtiğiniz yeniden yayınlama uygulaması, işletim sisteminiz ve Instagram sürümünüz güncel değilse sorunlara neden olacak bir güncelleme alabilir. Bu durumda, Instagram'ı güncellemeniz ve akıllı telefonunuzun işletim sistemini güncellemeniz yeterlidir. Bunu önlemenin bir yolu, otomatik güncellemeleri her zaman AÇIK olarak ayarlamaktır. Ancak bazen Instagram'da yapılan yeni bir güncelleme, üçüncü taraf uygulamalarla uyumsuzluklara neden oluyor. Bu durumda, seçtiğiniz uygulama geliştiricilerinin size yetişmesini beklemeli veya Instagram'ın daha eski bir sürümünü kullanmayı denemelisiniz.

Tekrar Gönderim Hala Çalışmıyor

Başkalarının gönderilerini üçüncü taraf uygulamalarla veya hikayenize gönderiler ekleyerek hala paylaşamıyorsanız, gerçekten tek bir seçeneğiniz kaldı - ekran görüntüsünü alın ve gönderin.

iPhone kullanıcıları için:

 • Paylaşmak istediğiniz gönderiyi açın
 • Uyut/Uyandır düğmesini ve ses açma düğmesini basılı tutun.
 • Ekran görüntüsünü yayınla

Android kullanıcıları için:

 • İstediğiniz gönderiye gidin
 • Güç ve Sesi Kısma düğmelerini birkaç saniye basılı tutun

Bazı akıllı telefonlarda da ekran görüntüsü almak isteyip istemediğinizi soran bir menü açılacağını unutmayın. Daha yeni Android akıllı telefonlarda, telefon sizden izin istemeden ekran görüntüsü otomatik olarak alınmalıdır. Artık gönderiyi kırpabilir ve yeniden gönderebilir veya tüm ekran görüntüsünü gönderebilirsiniz, böylece orijinal içerik oluşturucu bunun için kredi alır.

Yeniden Göndermeden Önce Bilinmesi Gerekenler

Bazı insanlar buna aldırmayacak olsa da, başka bir kullanıcının gönderisini kullanmadan önce izin istemek iyi bir fikirdir. Kullanıcıya özel mesaj gönderebilir veya paylaşmak istediğiniz gönderiye cevap bırakıp izin isteyebilirsiniz. Tabii ki, bu zorunlu değildir. Instagram, başka bir kullanıcı tarafından yayınlanan bir fotoğraf veya videoyu paylaşmanıza izin vermeden önce izin belgesi istemez. Ancak özellikle ekran görüntüsü yöntemini kullanmadan önce sormak daha kibarca olur. Üçüncü taraf uygulamaları veya "Öyküye Gönder" özelliği, orijinal yazarın kredilendirilmesini garanti eder, ancak ekran görüntüleri ile bu size kalmış.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle