GNS Network

ÇÖZÜM Instagram Akış Hatası

Instagram Akış Hatası

Instagram , takipçileriniz için görsel içerik yayınlayabileceğiniz ve başkalarının fotoğraf ve videolarıyla etkileşim kurabileceğiniz, Facebook'a ait bir fotoğraf ve video paylaşım sosyal medya platformudur. Hayran olduğunuz, ilgi çekici ve yaratıcı görsel içerikler bulduğunuz kişilerin hayatlarından haberdar olmak için harika bir platformdur. Ancak, yeni fotoğraflara göz atmak istediğinizde, ancak Instagram'da 'Yayın yenilenemedi' hatası verdiğinde, bazen sinir bozucu olabilir. Bu makalede, bu hatayı nasıl düzelteceğiniz ve feed'inizi nasıl güncelleyeceğiniz konusunda size adım adım bir yol izleyeceğiz.

Instagram 'Yayın yenilenemedi' hatası neden oluşuyor?

Instagram özet akışınızın güncellenmemesinin nedenlerinden bazıları şunlardır:

1. İnternet bağlantınız yavaş

 • Instagram feed'inizin yenilenmemesinin en olası nedeni, internet bağlantınızın yavaş veya kesintili olmasıdır. Bu nedenle, Instagram uygulaması en son fotoğrafları ve videoları özet akışınıza indiremez.
 • Kesintili bir internet bağlantısı birçok nedenden dolayı olabilir - bağlantıyı aynı anda kullanan çok fazla cihaz veya zayıf sinyal.

2. Instagram uygulamanız güncel değil

 • Cihazınızda Instagram'ın eski bir sürümünü kullanıyorsanız, uygulamada bazı performans sorunları yaşamanız kaçınılmazdır; bunlardan biri "Yayın yenilenemedi" hatası olabilir.

3. Instagram sunucuları kapalı

 • Pek olası olmasa da, uygulamanın sunucuları kapalı olduğu için Instagram beslemenizi yenileyemeyebilir. Sunucularının geçici olarak kapalı olup olmadığını görmek için Instagram'ın diğer sosyal medya hesaplarını kontrol ettiğinizden emin olun. Herhangi bir kesinti hakkında güncel kalmak için Downdetector'ı da ziyaret edebilirsiniz .

4. Instagram önbelleği dolu

 • Instagram'ın cihazınızdaki önbellek dosyaları doluysa, Instagram beslemesinin güncellenmesini engelleyen performans sorunlarına yol açabilir. Önbellek dosyaları, daha sorunsuz bir deneyim için sayfa yükleme zamanlamasını hızlandırmak amacıyla cihazınızdaki bir uygulama tarafından depolanan geçici dosyalardır.

5. Tarih ve saatiniz yanlış

 • Cihazınızın tarih ve saat ayarları gerçek tarih ve saatle senkronize değilse Instagram ayrıca 'Yayın yenilenemedi' hatasını görüntüleyebilir.
 • Bunun nedeni, Instagram'ın arka ucunda tarih ve saatin telefonunuzla eşleşmemesi ve bu nedenle, akışı yenilemeye çalıştığınızda uygulamanın çelişkili değerlerle karşılaşmasına yol açmasıdır.

6. İşlemleriniz Instagram tarafından engellendi

 • Instagram, kullanıcı davranışını sürekli olarak izler ve 'gerçek olmayan davranışlarda' bulunursanız hesap kullanımınızı kısıtlar. Bu genellikle, hesabınız nispeten yeni olduğunda ve kısa bir süre içinde çok fazla gönderiyi beğendiğinizde/yorum yaptığınızda veya çok fazla hesabı takip ettiğinizde olur.

Hata nasıl düzeltilir ve Instagram özet akışınızı nasıl yenilersiniz?

Instagram beslemesi yenilenemedi hatasını düzeltmek için deneyebileceğiniz yöntemlerden bazıları şunlardır:

1. İnternet bağlantınızı kontrol edin

 • İlk olarak, internet bağlantınızın iyi çalıştığından ve yeterli hıza sahip olduğundan emin olun. Wifi/mobil veri kullanıyorsanız güçlü bir sinyaliniz olduğundan emin olun.
 • İnternetinizi test etmek için cihazınızda bir tarayıcı açmanız ve herhangi bir siteye gitmeniz yeterlidir. Yüklemesi çok uzun sürüyorsa, sorun bağlantınızdadır. Ayrıca Speedtest'e gidebilir ve bağlantınızın hızını kontrol edebilirsiniz.

2. Tarih ve saatinizi otomatik olarak ayarlayın

 • Belirtildiği gibi, telefonunuzun tarih ve saat ayarları manuel olarak ayarlanmışsa ve gerçek saatle senkronize değilse, Instagram beslemenizin yenilenmesini engelleyebilir. Bu nedenle, tarih ve saat ayarlarınızın otomatik olarak ayarlandığından emin olun.

3. Çıkış yapın ve tekrar giriş yapın

 • 'Yayın yenilenemedi' hatasının çözülüp çözülmediğini görmek için oturumu kapatıp tekrar Instagram uygulamasında oturum açmayı deneyebilirsiniz.
 • Instagram'dan çıkış yapmak için profil resminize dokunun, ayarlar > 'Çıkış'a gidin.
 • Uygulamayı kapatın, ardından tekrar açın ve hesap bilgilerinizi girerek oturum açın.

4. Instagram önbelleğini temizle

 • Cihazınızın ayarlar menüsünde "Uygulamalar" > "Instagram"a gidin. Ardından, Instagram tarafından cihazınıza kaydedilen tüm önbellek dosyalarını silmek için 'Önbelleği Temizle' seçeneğini bulun ve seçin.
 • Önbelleğinizi temizledikten sonra Instagram'ı açtığınızda tekrar giriş yapmanız gerekeceğini unutmayın. Bu nedenle, Instagram önbelleğini temizlemeden önce kimlik bilgilerinizi bildiğinizden emin olun.

5. Cihazınızı yeniden başlatın

 • Ayrıca cihazınızı yeniden başlatmayı deneyebilirsiniz, ancak çoğu zaman sistemi yeniden başlatmak hataları düzeltir. Bu nedenle, hala "yayın yenilenemedi" hatasıyla karşılaşıyorsanız, telefonunuzu yeniden başlatmayı deneyin.
 • Bir Android cihazda, yeniden başlatma seçeneğini görene kadar güç düğmesini basılı tutmanız ve onu seçmeniz gerekeceğini unutmayın. Bir iPhone'da, ekran kararana ve Apple logosu görünene kadar güç ve ana ekran düğmelerini ~ 3 saniye birlikte basılı tutmanız gerekir.

6. Instagram'ı güncelleyin veya yeniden yükleyin

 • Play Store'a (Android telefon kullanıyorsanız) veya App Store'a (iPhone'lar) gidin ve Instagram'ı arayın. Uygulamanın güncel olduğundan emin olun. Değilse, en son sürümü indirip yüklemek için 'Güncelle'yi tıklayın. Telefonunuza Instagram uygulamasını yeniden yüklemeyi de deneyebilirsiniz.

7. Eylemlerinizin engellenip engellenmediğini kontrol edin

 • Daha önce de belirtildiği gibi, yeni bir hesapta kısa süre içinde çok fazla işlem yapmak, hesabınızın Instagram tarafından işaretlenmesine neden olabilir. Hesabınızın işlevselliği de geçici olarak kısıtlanacaktır.
 • Bu genellikle, Instagram'daki etkileşiminizi inorganik bir şekilde artırmak için 3. taraf botlar veya hizmetler kullanıyorsanız olur.
 • 'İşlem Engellendi' mesajını görürseniz , yasağı aşmak için bu kılavuzda ayrıntılı olarak verilen adımları izleyin . Deneyebileceğiniz bazı hızlı düzeltmeler, profil bilgilerinizi tamamlamayı ve başka bir cihazdan oturum açmayı içerir.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle