Site iconBeytullah Güneş

Facebook Kobi’lerin Finansmanı İçin Yollar Yaratıyor

Facebook Kobi, Çeşitli işletmelere yardımcı olmak ve nakit akışı ihtiyaçlarını karşılamak için Facebook, finansmana erişmenin ve iş kaynakları ve ağ gruplarıyla bağlantı kurmanın yollarını sunuyor. Birçok küçük işletme hala finansal olarak mücadele ediyor. Sosyal medya devi Facebook’tan gelen bir rapora göre, KOBİ’lerin %60’ı işle ilgili harcamaları ödemekte zorlandıklarını söylüyor ve kabaca dörtte biri kredi veya borç, fatura, kira ve çalışan ücretlerini ödemekte zorlandıklarını bildirdi. Facebook, işletmelere bu zorlukların üstesinden gelmelerinde yardımcı olacak yeni programlar ve araçlar duyuruyor. İçerirler:

İşte işletmelerin bu yeni kaynaklardan nasıl yararlanabileceği hakkında daha fazla bilgi.

Facebook’ta Kobi’ler İçin Yeni Kaynaklar

Facebook Fatura Hızlı Takip Programı

Facebook Fatura Hızlı Takip Programı, normalde ödeme almak için gereken 60 ila 120 günlük süreyi beklemek yerine, işletmelerin daha hızlı ödeme almasına yardımcı olacaktır. 1 Ekim’den itibaren, uygun ABD merkezli küçük işletmeler, müşterilerine faturalandırdıkları mal ve hizmetler için anında nakit alma fırsatına sahip olacaklar. Programın açılış sayfası , sürecin nasıl çalıştığını açıklar:

İşletme, Facebook’tan ödeme aldıktan sonra, müşterinin doğrudan Facebook ile ilgilenmesi gerekir:

“Faturalar vadeye geldiğinde Facebook Fatura Hızlı Takip programına ödeme yapacaklarını müşterilerinize bildireceğiz. Bize ödeme yaptıklarında, bu paranın %100’ünü sizinki gibi daha fazla işletmeye yardım etmek için kullanacağız.”

Kimler uygun?

Bu programın birkaç kısıtlaması vardır. Birincisi, alıcının çeşitli bir işletme olarak nitelendirilmesi gerekir:

“Bu program, çoğunluğuna sahip olduğu, ırksal veya etnik azınlıklar, kadınlar, ABD askeri gazileri, LGBTQ+ kişiler veya engelli bireyler tarafından işletilen ve kontrol edilen ABD’li kar amacı gütmeyen şirketlere sunulacaktır.”

Diğer kısıtlamalar şunları içerir:

Facebook ayrıca “gönderilen tüm faturalar finanse edilmeyecek” diyerek kendini koruyor. Facebook tüm faturaları ödemek zorunda olmadığı için, bu programda kat ettiğiniz mesafenin değişebileceğini unutmayın. Ancak, ihtiyacınız varsa keşfetmek için bir seçenektir. Facebook, sürekli olarak 100 milyon dolarlık faturaları finanse etmeyi taahhüt ediyor. Bu programın ülke çapında kullanıma sunulması, başarılı bir pilot testi takip ediyor. Kayıtlar 1 Ekim’de açılıyor.

Facebook Kobi Küçük İşletme Finansmanı

Facebook, işletme sahiplerini amaca yönelik hibe ve kredi fırsatlarıyla buluşturmak için yeni bir merkez sunuyor. Kredileri doğrudan küçük işletme finansman merkezinde bulabilir ve başvurabilirsiniz. Kayıtlı kâr amacı gütmeyen kuruluşlar, geri ödenmesi gerekmeyen mevcut hibeler için başvurabilir.

 

Facebook Kobi için Daha Fazla Kaynak Yolda

Son olarak, Facebook, The Boost with Facebook Good Ideas Season adlı küresel tatil programının ikinci yılını duyuruyor . Ekim ayından itibaren işletmeler ücretsiz kaynaklara, dijital beceri eğitimlerine, düşünce liderliğine ve ağ oluşturma fırsatlarına erişebilir.

Facebook kobi’lerin Finansmanı İçin Yollar Yaratıyor
Exit mobile version