GNS Network

Google Bing in En İyi Anahtar Kelimesi

Google Bing'in En İyi Anahtar Kelimesi

AB Genel Mahkemesi'ne sunulan bir belgeye göre, "Google"ın rekabetçi arama motoru Bing'deki en önemli sorgu olduğu bildiriliyor. Alphabet Inc.'in avukatı Alfonso Lamadrid bu hafta bir Avrupa Birliği mahkemesine şunları söyledi:

"Bing'deki en yaygın arama sorgusunun açık ara Google olduğunu gösteren kanıtlar gönderdik."

Bu oldukça esnek, ancak Google bu bilgileri yalnızca övünme hakları için mahkemede ifşa etmiyor. Bloomberg, Google'ın 5 milyar dolar para cezasıyla sonuçlanan 2018 antitröst kararını bozmaya çalıştığı için kanıtların sunulduğunu bildirdi. Google, rakip arama motorlarına karşı haksız bir avantaj elde etmek için Android işletim sistemini kullanmakla suçlanıyor.

Avrupa Komisyonu, Google'ın kendisini Android'de varsayılan arama motoru olarak belirleme kararının rakipleri geride bırakmak için yapıldığını iddia ediyor. Google, suçlamanın haksız olduğunu söylüyor. Şirket, insanların Google'ı mecbur kaldıkları için değil, tercih ettikleri için kullandıkları bir konumu sürdürüyor. "Google"ın Bing'de en çok aranan terim olduğuna dair kanıt, şirketin iddiasını desteklemek için mahkemeye sunuldu.

Alphabet Inc. avukatı, web'deki çoğu kişinin arama motoru olarak Google'ı kullanmayı tercih edeceğini öne sürüyor. Ayrıca avukat, kullanıcıların %95'inin rakip arama motorlarına Google'ı tercih ettiğini iddia eden tüketici anketlerine atıfta bulunuyor. Bu sayı, Google'ın arama motoru pazarındaki payıyla tutarlı olduğu için şirket, rekabet avantajının Android'in varsayılan ayarlarından etkilenmediğini iddia ediyor. Avrupa Komisyonu ikna olacak mı? Dava devam ediyor, ancak en azından Bing'deki en iyi anahtar kelime olan “Google” gibi içeriden küçük taşlar üretiyor.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle