GNS Network

Google MUM Algoritmasını Kullanarak Yeniden Arama Tasarımını Duyurdu

Google MUM Algoritmasını Kullanarak Yeniden Arama Tasarımını Duyurdu

Google, MUM'un Google Arama'daki bazı aramalara entegre edileceğini duyurdu. Google'ın arama sonuçları sayfası, belirli aramalar için konuları keşfetmenin ve keşfetmenin yeni yollarını sunacak değişikliklerden geçiyor. Bu yeni arama yöntemi, eski yanıt arama yöntemini genişletiyor ve konuları keşfetmek için daha sezgisel bir yol sunuyor. Google, önümüzdeki aylarda, daha görsel olacak bazı aramalar için yeniden tasarlanmış bir arama deneyiminde kullanıcılara konu yollarında rehberlik edecek. Görünüşe göre bu değişikliklerden biri zaten arama aşamasında.

Google MUM Algoritması

2021'in başlarında Google, karmaşık soruların yanıtlarını bulmak için diller arasında ve resimlerle arama yapabilen yeni bir arama algoritması tanıttı. Bu algoritma, Multitask Unified Model'in kısaltması olan MUM olarak adlandırılır . Google'ın en çok çalıştığı özellik, yalnızca metin yerine görsellerle arama yapabilme özelliğidir. Google, önümüzdeki aylarda MUM'un Lens uygulamasına entegrasyonunu zaten duyurdu.

Google MUM Aramayı Nasıl Değiştirecek?

MUM algoritması Google Arama'ya dahil edilecek ve aramanın ne anlama geldiğine dair tüm fikirde çarpıcı değişiklikler getirecek. Kullanıcılar şu anda yanıt arıyor. Ancak bu yeni arama yöntemi, kullanıcıların daha karmaşık görevleri keşfetmelerine yardımcı olurken, aynı zamanda, özellikle resimlerle yanıtları sunmanın tamamen farklı bir yolunu tanıtacak. Bu değişikliklerin amacı, aramayı daha sezgisel hale getirmektir.

Google Arama Yeniden Tasarımı

Google, bu değişikliği aramanın yeniden tasarımı olarak nitelendirdi ve tam olarak budur. Aramanın bu yeni sürümü, eski on mavi bağlantı arama motorundan üç büyük adım uzaklaşıyor.

MUM, Aramayı Üç Önemli Şekilde Değiştiriyor:

  • Bilinecek şeyler
  • Konu yakınlaştırma
  • Görsel olarak göz atılabilir arama sonuçları

Google'ın Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

“ Bilmeniz gereken özellik Google MUM tüm yolları kullanıcılar, bir konuyu araştırmak anlamak içeriyor”. Google, " akrilik boyama " anahtar kelime öbeği örneğini sağlar . Google, bu anahtar kelime öbeğiyle ilişkili 350'den fazla konu olduğunu not eder. “ Bilmeniz gereken ” özelliği en alakalı veya popüler “belirleyecektir yolları kullanıcıların bu konuyu keşfetmek alması” ve ilgilidir fazla web sitesi içeriklerini. Bu nedenle, kullanıcıların takip aramaları yapmasını beklemek yerine, Google arama ilgili konuları tahmin edecek ve içeriği ortaya çıkaracaktır. Bu yeni arama özelliği şu şekilde çalışır:

"Örneğin, akrilik boyama ile ilgili 350'den fazla konuyu belirleyebilir ve doğru yolu bulmanıza yardımcı olabiliriz."

Google Arama'da Konu Keşfi

İkinci yeni özellik, Konu Yakınlaştırma olarak adlandırılır. Bu özellik, bir araştırmacının ilgili konulara girip çıkmasına izin verir. Bir araştırmacı konuyu genişletebilir veya daha ayrıntılı bir alt konuya yakınlaştırabilir.

Görsel Keşif

Üçüncü yeni MUM özelliği, şu anda Google Arama'da mevcut gibi görünen bir özelliktir. Görsel Keşif, bir konuyu keşfetmenin yeni bir görsel yoludur. Bu yeni özellik tüm aramalarda görünmeyecek. Kullanıcı amacının ilham bulmak olduğu arama yapanlarla sınırlıdır. Google bunu şöyle açıklıyor:

"Bu yeni görsel sonuç sayfası, "Cadılar Bayramı dekorasyon fikirleri" veya "iç mekan dikey bahçe fikirleri" gibi ilham arayan aramalar için tasarlandı ve bugün deneyebilirsiniz.

Google MUM ve AI, Aramayı Nasıl Değiştiriyor?

Bu yeni arama yöntemleri, arama yapanların web'de daha fazla web sitesi ve daha fazla web sayfası keşfetmesine yardımcı olmak için tasarlanmış gibi görünüyor. Google, kullanıcıları on mavi bağlantıyla sınırlamak yerine, arama yapanların eski on mavi bağlantı yolundan çok daha fazla web sitesindeki konuları keşfetmesini kolaylaştırıyor. Bu yayıncılar için iyi bir haber olmalı. Bunun için nasıl SEO yapıyorsunuz? Arama optimizasyonu açısından Google'ın tarafında hiçbir şeyin değişmeyeceğinden şüpheleniyorum.

Başlık etiketlerinin ve başlıkların, SEO'nun Anahtar Kelime-1, Anahtar Kelime 2 stilinde yüksek trafikli anahtar kelimeleri boşaltmak için kullanıldığı şeyleri yapmanın geleneksel yolu yeniden gözden geçirilmelidir, ancak bu birkaç yıldır durum böyle. Web sayfasının ve web sayfası bölümlerinin gerçekte ne hakkında olduğunu açıklamak için Google'ın başlıklar ve başlıklar için yönergelerini takip etmek yararlı olabilir. Bir web sayfasının anlaşılmasını kolaylaştırmak, iyi SEO'nun temel özelliklerinden biridir.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle