GNS Network

Google Alerts Çalışmıyor İşte 3 Ücretsiz Alternatif

Google Alerts Çalışmıyor İşte 3 Ücretsiz Alternatif

Google Alerts çalışmıyor, şirket tavsiye ediyor. Çözülme sürecinde olan bir sorun tespit edildi. Kesintinin boyutu ve düzeltilmesinin ne kadar süreceği gibi kesin ayrıntılar şu anda bilinmiyor. Google Alerts ile ilgili sorunlar yaygın değildir, ancak açıkça görülmektedir. Bir işletmenin önemli bir uyarıyı kaçırmasına neden oluyorsa, kısa bir kesinti bile zararlı olabilir. Google Alerts, belirli anahtar kelimelerden ve konulardan bahsedenleri izlemek için kullanılır. İşletmeler ve pazarlamacılar, medyada bahsedilenleri takip etmek için Google Alerts'ı kullanma eğilimindedir.

Bazı sözler, yanıt vermek veya yayından bir bağlantı kazanmak için stratejik fırsatlar yaratabilir. Örneğin, Google Alerts ile bir web sitesinin işletme adınıza bir bağlantı eklemeden çalışmanıza kredi verdiğini görebilirsiniz. Bu, yanıt verme ve atıfta bulundukları çalışmayla sayfaya bir bağlantı talep etme fırsatı yaratır. Onların olmadığı değil istediğiniz bir gözetim olabilir sen- için bağlantıyı bir bağlantı yokluğunu. Tüm site sahipleri, geri bağlantıların değerini ve SEO için ne kadar hayati olduklarını anlamaz. Kaynaklardan yalnızca bahsetmekle kalmayıp, kaynaklara bağlantı vermenin Google'ın en iyi uygulaması olduğunu hatırlatarak daha fazla teşvik ekleyebilirsiniz .

Çalışmanızı yazılarına dahil edecek kadar takdir ederlerse, genellikle bir bağlantı eklemekten de mutlu olduklarını göreceksiniz. Ancak, Google Alerts kapalı olduğu için fırsatlardan yararlanamıyorsanız, tüm bu tavsiyeler boşunadır. Medya izleme ve bağlantı oluşturma için Google Alerts'e güvenen işletmelerin, bugünkü gibi günler için beklemede alternatifleri olmalıdır. Muhtemelen Google Alerts'in en büyük çekiciliği ücretsiz olmasıdır. Bu yüzden ödemeniz gereken hiçbir şeyi tavsiye etmem. İşte Google Alerts için en iyi ücretsiz alternatifler.

Ücretsiz Google Alerts Alternatifleri

1. Talkwalker Uyarıları

Talkwalker.com

Talkwalker Alerts, Google Alerts'in yaptığı her şeyi ve daha fazlasını yapar. Hepsi aynı sıfır dolar maliyeti için. Blogları, forumları, web sitelerini ve Twitter'ı izlemek için Talkwalker'ı kullanabilirsiniz. Mevcut tüm kaynakları her zaman izleyen Google Alerts'tan farklı olarak Talkwalker, kullanıcıların sonuçları en çok önemsedikleri kaynaklara göre filtrelemesine olanak tanır. Bu, Google Alerts için ideal ve önerilen en yüksek ücretsiz alternatiftir.

2. Social-Searcher

Social-Searcher

Bu araç tarafından sunulan ücretsiz özellikler, Google Alerts ile hiçbir yerde eşdeğer değildir, ancak bir çimdik içinde yapacaklardır. Social Searcher ile, web'de nerede ve nasıl bahsedildiğini görmek için marka adınız için gerçek zamanlı bir arama yapabilirsiniz. Arama motoru, markanızdan kimin bahsettiğine, duyarlılığın nasıl olduğuna ve markanız etrafında hangi anahtar kelimelerin kullanıldığına ilişkin verilerle birlikte, bahsedilenleri içeren bir sonuç listesi döndürür. Bu araç ücretsiz izleme sunmaz, ancak ücretsiz olarak günde 100 arama yapabilirsiniz. Social Searcher, Google Alerts'in sorun yaşadığı günlerde kullanışlı olabilir.

3. Mention

Mention.com

Dünyanın dört bir yanındaki markalar ve ajanslar tarafından güvenilen sosyal medya izleme aracı, küçük işletmeler için faydalı olabilecek ücretsiz bir katmana sahiptir. Mention'ın ücretsiz katmanıyla, üç adede kadar sosyal medya hesabını izleyebilir ve ayda 1.000'e kadar bahsetmeyi takip edebilirsiniz. Her ay ücretsiz olarak bir uyarı alabilirsiniz, bu nedenle çoğu zaman bu aracı manuel olarak kontrol etmeniz gerekecektir. Ücretsiz katman, hiçbir şekilde Google Alerts'e 1:1 alternatif değildir, ancak yedek olarak bulunması yararlı olabilir.

Kaynak: Twitter

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle