GNS Network

Google Bowling Araç Reklamverenleri 3 Vuruşlu Askıya Almadan Kurtarıyor

Google Bowling Araç Reklamverenleri 3 Vuruşlu Askıya Almadan Kurtarıyor

Google, reklamverenlerin şartları ihlal eden reklamları ayıklamasına yardımcı olan bir python komut dosyası aracı yayınladı. Araç resmi olarak desteklenmemektedir, ancak reklamverenlerin Google Ads Politikalarının ihlallerini uygulamak için yeni Üç İhtar politikasına uymalarına yardımcı olmayı amaçlamaktadır.

Reklamların Grev Bazlı Uygulanması

Temmuz 2021'de Google, Google Ads Politikalarını tekrar tekrar ihlal edenler için sıkı önlemler aldığını duyurdu. Uygulamanın çalışma şekli, önce bir uyarı, ardından her bir ihlal türü için üç ihtar vermektir. Üçüncü ihtardan sonra, askıya alma işlemine başarılı bir şekilde itiraz edilmediği sürece reklamverenin hesabı askıya alınır. İhtar temelli yaptırım için Google yardım sayfası bunu şöyle tanımladı:

"Google, kullanıcılar için güvenli ve olumlu bir deneyim sağlamaya yardımcı olmak için reklamverenlerin Google Ads politikalarına uymasını şart koşuyor. Google Ads yaptırım sisteminin bir parçası olarak Google, uyumluluğu teşvik etmek ve politikalarımızın tekrar eden ihlallerini caydırmak için e-posta bildirimleri ve hesap içi bildirimlerle birlikte reklamverenlere ihtar vermeye başlayacak."

Hesabın Askıya Alınmasına Neden Olan Sorunlu Google Reklamları

Google'ın ilgilendiği Google Ads politikaları, Google Ads reklamlarını görüntüleyenlere kaliteli bir kullanıcı deneyimi sağlamayı amaçlar. Google şu politika ihlallerini izliyor:

  • Dürüst olmayan davranışları etkinleştirme
  • onaylanmamış maddeler
  • silahlar
  • silah parçaları ve ilgili ürünler
  • Patlayıcılar
  • Diğer Silahlar
  • Tütün

Yukarıdaki kısmi bir listedir. Google'ın ihtar tabanlı sistem için yardım sayfası , listeye başka politika ihlali türlerinin eklenebileceğini belirtti.

Google Bowling Otomatik Onaylanmayan Reklam Kaldırıcı

Google'ın geliştirici blogu, reklamverenlerin sorunlu reklamları tanımlamasına ve kaldırmasına yardımcı olmak amacıyla "bowling" (kelime vuruşunda bir oyun) adlı bir denetim aracı yayınladıklarını duyurdu. Denetim aracı, reklamverenlerin Google Ads hesaplarının kalıcı olarak askıya alınmasını önlemelerine yardımcı olmak için yayınlandı. Duyuruda şunlar kaydedildi:

“…Bowling, müşterilerin hesap askıya alma riskini almadan önce harekete geçmelerine ve onaylanmayan reklamları kaldırmalarına olanak tanıyan bir azaltma aracıdır. Araç, sonunda hesabın kalıcı olarak askıya alınmasına yol açabilecek onaylanmayan reklamları denetler (ve silme seçeneği sunar).

Google'ın Bowling aracının iki modu vardır:

  • Denetim modu
  • Modu kaldır

Kaldırma modu, onaylanmayan reklamları siler ve bir günlük dosyası oluşturur.

Reklam Kaldırma Aracı Bir Sorumluluk Reddi Beyanı İle Birlikte Gelir

Bu, Google tarafından üretilen bir python betiği olsa da, Bowling aracının GitHub deposunda, Google'ı araçtan uzaklaştıran bir sorumluluk reddi beyanı vardır. Feragatnamenin ilk kısmı şöyledir:

“Bu, resmi olarak desteklenen bir Google ürünü değil. Telif hakkı 2021 Google LLC. İlgili tüm örnek kodlar veya veriler dahil olmak üzere bu çözüm, "olduğu gibi", "mevcut olduğu gibi" ve "tüm kusurları ile", yalnızca açıklama amacıyla ve herhangi bir garanti veya temsil olmaksızın sunulur. Bu çözüm deneyseldir, desteklenmez ve yalnızca size kolaylık sağlamak için sağlanır."

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle