Site iconBeytullah Güneş | SEO Tasarım Dijital Pazarlama

Instagram İşletmeler İçin Daha Fazla Demografik Görüş Ekliyor

Instagram’daki işletmeler artık içeriklerini gören ve içerikleriyle etkileşim kuran kitlelerle ilgili demografik verilere erişebiliyor. Daha önce Instagram İşletme Insights’taki demografik döküm, sizi takip eden kullanıcılarla sınırlıydı. Artık, sizi takip edip etmediklerine veya içeriğinizle etkileşime girip girmediklerine bakılmaksızın, ulaştığınız tüm kullanıcıların demografisini görebilirsiniz. Yeni veriler, Instagram Insights’ta Etkilenen Hesaplar ve Ulaşılan Hesaplar adlı bölümlerin altında yer alıyor . İşte bugün kullanıma sunulan güncellemelerin tüm ayrıntıları.

Instagram Insights’taki yenilikler

Etkileşimli Hesaplar

Instagram, Etkileşimli Hesaplar adlı bir bölümün altındaki kitle içgörülerine demografik veriler ekliyor. Bu bölümde, en meşgul takipçilerinizin nerede yaşadığını, kaç yaşında olduklarını ve daha fazlasını görebilirsiniz. Eklenen veriler şunları içerir:

Yukarıdaki verilerin tümü, takipçiler ve takipçi olmayanlar tarafından bölünmüştür. Bu, içeriğinizi görüntüledikten sonra sizi takip etmeyi seçen kişiler ile seçmeyenler arasındaki farkları tespit etmeyi kolaylaştırır. Etkileşimli Hesaplar bölümü, demografiye ek olarak, belirli bir zaman diliminde içeriğinizle etkileşime giren tüm hesapların devam eden bir toplamını tutar.

Ulaşılan Hesaplar

İçeriğinizle etkileşime giren kullanıcı sayısı, içeriğinizi gören kullanıcı sayısının çok küçük bir kısmını temsil eder. Bu veriler için Sosyal Medya Instagram Insights’ın Ulaşılan Hesaplar bölümüne bakın. Ulaşılan toplam hesap sayısını ve Etkileşimli Hesaplar’dakine benzer bir demografik dökümü bulacaksınız. Bu yılın başlarında Instagram, Makaralar ve canlı yayınlar için Ulaşılan Hesaplara analizler ekledi. Artık her tür içerikle kaç hesaba ulaştığınızı görebilirsiniz, ancak demografik veriler yalnızca yayın gönderileri için kullanılabilir.

Instagram Insights nerede?

Insights, Instagram uygulamasının ana menüsünde bulunur. Bunu görmüyorsanız, bunun nedeni bir işletme hesabınızın olmaması olabilir. Kişisel bir hesabınız varsa ve Instagram Insights’a erişmek istiyorsanız , ana menüde Profesyonel Hesaba Geç adlı seçeneği arayın . Herkes bir işletme hesabı alabilir ve yükseltme sırasında herhangi bir ücret alınmaz. Geçiş seçeneğine dokunduktan sonra, tüm Instagram sizden uygun bir işletme kategorisi seçmenizi isteyecektir. Bir kategori seçin ve bitirdiniz. Bir işletme hesabıyla, her zaman yaptığınız gibi Instagram’da içerik oluşturmaya ve yayınlamaya devam edebilirsiniz. Ana fark, geçiş yaptığınızda erişeceğiniz verilerdir. Bugün eklenen verilerle birlikte, sizi takip eden kullanıcılar hakkında faydalı bilgilere de erişebilirsiniz. Bu, genellikle çevrimiçi olduklarında demografik bilgilerini ve daha fazlasını içerir.

Instagram İşletmeler İçin Daha Fazla Demografik Görüş Ekliyor

Kaynak : business.instagram.com

Exit mobile version