GNS Network

Backlinkde Anchor Text Çeşitliliği


Link alımında backlinkleri sürekli tek kelime üzerinden almak sitenin Bomb filtresine girmesine yolacabilir. Örneğin; seo kelimesinin yanında seo teknikleri, seo danışmanlığı, seo dersleri, seo eklentileri vb. şekillerde seo kelimesinin türevlerinide almak gerekir.Anahtar kelime türevleri seçimide dikkat edilmesi gereken diğer bir noktadır.Bunu için benim önerim Google Tool ya da Insights kullanmanız olacaktır.

Anchor Text çeşitliliği kısaca; kelimeniz site içeriği ile alakasına göre kelimelerde ve ve bu kelimelerden alacağınız backlinklere göre bir çeşitlilik yaratmanızdır. İçeriğiniz ile diyelimki çok alakalı bir gurup kelimeniz az alakalı bu kelimenin türevlerinden oluşan başka bir gurup kelimeniz var.İşte bu noktada  önem sirasına göre önemli kelimelerden fazla sayıda link ve tabiki önemsiz kelimelerden de az sayıda link alarak çalışmanızı sürdürmenizdir.Buna Anchor Text çeşitliliği denir.

Önemli Uyarılar;

  • Kelime çeşidinizi fazla tutun.

  • Backlink dağılımını alakalı kelimelerde fazla önemsiz yani az alakalı olan kelimelerde az olacak şekilde düzenleyin

  • Bazen site isminize direk link verin ancak link verdiğiniz makale ya da tanıtım yazınızda mutlaka link vermeseniz dahi anahtar kelimeleriniz yeralsın

  • Tanıtım yazısı ya da makalelerinizi bir yabancının gözünden Anchor Text dağılımınızı bozmadan yazmaya gayret edin.Bu nedemektir derseniz: Bu demek oluyorki yukarıdaki gibi site isminize bazen link vermek ya da anahtar kelimenizle alakalı sitenizde bir yazıya link vermektir.

  • 3 ya da 4 anahtar kelime linkinden öteye geçmemeye gayret edin

Şimdilik önerilerim bu kadar arkadaşlar.Beytullahgunes.com'u takip etmeye devam ederseniz site dışı link çalışmalarıyla ilgili yazılarım sürecek.Şimdilik görüşmek üzere...

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle