GNS Network

Seo İçerik Spinleme


Seo çalışmalarında içerik spinleme metodu sıkça kullanılan metodlar arasında yer almakta olmasına karşın orta derece legal bir yöntemdir, yani güvenilirliği orta dercede bir metoddur. Diğer yandan bu metodu yanluş uygulamanız halinde uyguladığınız sayfalarınız spam olarak algılanır ve site içerik yüzdenizde büyük bir bölümü kaplıyor ise siteniz için telafisi güç sonuçlar doğurabilecek bir metoddur.
Metod nedir ne değildiyerek anlatmaya başlamadan önce bu açıklamayı vermekte fayda var arkadaşlar keza çoğumuz miskin insanlarız içerik girişi konusunda ve spin mevzuunu abattığımızda avantajdan çok dez-avantaj sahibi olabiliyoruz.


İçerik spinleme Nedir?


İçerik spinleme metodu genellikle içerik bulmakta güçlük çekilen sektörlerde başvurulan ve acil içerik girişlerini karşılama amaçlı kullanılan bir yöntemdir. Kesinlikle bir başka siteden içerik çalmak olarak algılanmamalıdır. Örnek vermek gerekirse içerik konusunda kaynak bulmakta güçlük çektiğiniz bir sektörde metin girişi yapıyorsunuz ve size sağlanan ve sizin yazabildiğiniz metinler dışında benzer kategoriler için metinlere ihtiyacınız var.Bu noktada sıkça yapılan hataların başında google yi açıp benzer sitelerin benzer sayfalarından içerikleri direkt olarak kopyalamaktır. Ve yayınlama süreleri arasında birkaç günden fazla bir fark var ise bu çalışmanın sonu genellikle hüsrandır. Spinleme bu noktada devreye girer ve elinizde size ağit olan özgün makaleleri diğer sayfalarınızda değerlendirmenizi sağlar. Fark ne mi? Fark şu ki yanlızca sitenizde kullanılan içerikler özgün içeriklerdir yani sayfa değeri yüksek içeriklerdir. Zengin metin olarak algılanan bu içerikleri diğer sayfalarınızda spinleyerek kullanmanız size başka sitelerden aldığınız içeriklerden çok daha iyi sonuçlar verecektir.


İçerik Spinleme Metodu Nasıl Kullanılır?


Seo çalışmalarında içerik spinlemek nedir-ne değildir bahsettikten sonra maddeler halinde spinleme nasıl yapılır anlatma çalışayım hemen;  • Bu çalışmalar için üretilen programlar mevcut ve bu programları kullanan arkadaşlarda mevcut. Bu programlar türkçe içerikler için yazılmamıştır ve sayfa karakter sayınızda bir değişim yaratmaz yani manuel takılmak faydalı olacaktır :)

  • Spinleme işleminde mevcut makalenizde bulunan pararaf sayınızı mümkün olduğunca değiştirmeye çalışın.

  • Her pararaf için başlangıç cümlelerinizi değiştirmeye gayret edin bu mevcut cümlelerin yerlerini değiştirerk te olabilir birer cümle yazarakta olabilir.

  • Sayfa karakter ya da kelime sayınızı denetleyin diğer içerik sayfanız ile farklı olmasına dikkat edin.

  • Zengin metin içeriği yaratmak seo çalışmalarında iyi bir çalışmadır yani içeriğinizi link, resim ya da videolarla süslemek iyidir. Diğer içerik sayfanızda bu kurala uydu iseniz bir resim kullanmış iseniz spin sayfanızda iki resim kullanabilirsiniz, resim yerine video kullanabilirsiniz.

  • Makale başlangıcındaki ilk 160 karakterde yer alan cümlelerinizi mutlaka özgün tutmaya çalışın. Spin içerikte değiştirilmesi en önemli olan kısımlardan biridir.

  • Vurgulanan kelimelerinizi asıl sayfadan bağımsız olarak değiştirin, sayı ve kelime farkı yaratmaya çalışın vurgulamalarda.

Uyarılar!


Değerli arkadaşlar bu metod ile çok sayıda içerik hırsızlığı yapılmaktadır ve farkedildiğinde ya da şikayet halinde bu indexlerin arama motoru dizinlerinden kaldırılması muhtemeldir. İçerik spinleme "Çal spinle" değil "Mevcut makaleni spinle" olarak algılanmalıdır. Aslen tehlikeli olan bir çalışmayı bu şekilde çok daha tehlikeli hale getirmeyin. Çok zor durumda değilseniz bu metoda başvurmayın.Diyerek uyarılarımı ekleyeyim değerli arkadaşlar. Şahsen ben seo çalışmalarını yaptığım sitelerde çok nadiren bu metodu kullanırım ve mevcut makale 1000+ veri girişi sayısı 2000+ gibi devasa bir fark var ise ancak bu metodlara başvuruyorum. Sayısal bir kıyas yaratabilmeniz açısından bu rakamları veriyorum. Kişisel sitenizde, maddı kar sağlamadığınız sitelerde bu metodu kullanmayın değmez...

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle