Bayram namazı, bayram mesajları

Geçtiğimiz hafta içerisinde kullanıcılar, çoğunlukla bayram mesajlarını ve bayram namazının saatlerini öğrenmek için arama yaptı.

  Google ne zaman kuruldu?

Google 4 Eylül tarihinde kurulmuş olmasına rağmen Google’ın kurulduğu zamanla ilgili yapılan doodle, aramaları da bu yönde arttırmış oldu.

  Mekke’deki izdiham sonucu yaşanan olaylar

Bayramın ilk günü Mina’da şeytan taşlamak için toplanan insanlardan yaşanan izdiham sonucu 769 kişi hayatını kaybetmişti. Google’da da bu yönde yapılan aramaların sayısı bir hayli fazlaydı.

  Kanlı ay tutulması

Tam 33 yıl aradan sonra görülen Kanlı Ay tutulması, bu olaya şahit olan ya da olmayan birçok kişi tarafından merak edilerek Google’da arandı.

  Burcu Çetinkaya

Ünlü rallici Burcu Çetinkaya’nın geçtiğimiz aylarda Şanlıurfa’dan bağımsız milletvekili adayı olan Fatih Mehmet Bucak’la evlendiği ortaya çıktı.

  Bodrum’daki sel

Birkaç gün önce Bodrum’da başlayan ve 3 saat boyunca aralıksız yağan yağmur sonucu oluşan sel, ciddi bir maddi zarara yol açmıştı.

  Murat Yıldırım, Tolgahan Sayışman

İki ünlü isim, Mina’da yaşanan izdihamdan 5 dakika farkla kurtularak ölümden dönmüştü.

  Genco Erkal

Kurban Bayramı’yla ilgili attığı tweet sonucu ağır şekilde eleştirilen Genco Erkal, daha sonra tweet’ini güncelleyerek tekrar paylaşmıştı.

  Yavuz Sonat Güzel

Jandarma Özel Harekât Tabur Komutanı Binbaşı Yavuz Sonat Güzel, Tunceli’de şehit olarak memleketi Ankara’ya uğurlanmıştı. Kendisine tekrar Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.

  Selahattin Geçgel

Türk sinemasının emektarlarından olan Godzilla lakaplı Selahattin Geçgel, 79 yaşında hayatını kaybetti.

  Gözde Kansu

Sıla’nın konserine Gözde Kansu’yla birlikte giden ve çok yakın görünen bu iki isim, sonrasında Google’da en fazla aranan çift olmuştu.

  Selma Ergeç

İki yıldır birlikte olduğu Can Öz’le Almanya’da çocukluğunun geçtiği kasabada evlenen Selma Ergeç, Google’da en fazla aranan isimler arasında yer aldı.