Google History (geçmiş)


Eğer bir Google hesabınız varsa, buradan yaptığınız tüm aramalar kayıt altına alınmış durumda. En çok aradığınız şeyler, günde ve yılda kaç kez arama yaptığınızı şuradaki bağlantıdan görebilirsiniz.

  Google Reklam


Buradan, internette gezinirken hangi kategorilerden reklamların karşınıza çıkabileceğini görebiliyorsunuz. Şuradaki bağlantıya tıklayarak Google’ın ilgi alanlarınıza göre hangi kategorilerden reklamları karşınıza çıkardığına dair listeyi göreceksiniz.

  Google Konum Geçmişi


Google, akıllı telefonlarımızın GPS özelliğinden ve bilgisayarlarımızın konum bilgisinden bu zamana kadara nerelere, hangi yolları kullanarak gittiğimizi biliyor. Google Konum Geçmişi’nizi şuradakibağlantıdan öğrenebilirsiniz.

  Google Takeout

Bu özellik, Google’a ait ürünlerden istediğinizi seçip yapılandırmanızı sağlıyor. Dilerseniz şuradakibağlantıyı kullanarak Google geçmişinizi indirebilirsiniz.

  Google Dashboard (gösterme tablosu)

Buradan kullandığınız birçok Google ürününü toplu bir şekilde görebilirsiniz. Android telefonunuz, mailleriniz, Google Plus profiliniz gibi. Google Dashboard’a şuradan ulaşabilirsiniz.


      YouTube Arama Geçmişi

    Diğerlerine nazaran bu özellik biraz daha biliniyor ama yine de hatırlamak lazım. Zira kız ya da erkek arkadaşınız bu özelliği kullanarak YouTube’da yaptığınız tüm aramaları görebilir. (Yani aramalarınızı ona göre yapın, sonra ‘Harun, neden sürekli ‘miami, beach, tanga, girls’ arama etiketlerini kullanmışsın? Sapık mısın sen?’ gibi bir cümleyle neden karşılaştığınızı düşünür durursunuz)