GNS Network

Google Ideas Jigsaw’a dönüştü


Google, yeni girişimlere hayat vermek amacıyla attığı adımlara bir yenisini daha ekliyor. Google Ideas, yenilikçi teknoloji girişimlerini desteklemek için Google Jigsaw adı altında yeniden yapılandırılıyor.


Project Shield, uProxy  Password Alert, gibi projeleri çıkaran Google Ideas’ın temelleri 2010 yılında Erich Schmidt ve Jared Cohen atmıştı. Cohen, Jigsaw’un başkanlığına getirilirken, Schmidt ise danışman olarak Ideas’ın yeni döneminde de pay sahibi olmaya devam edecek.

Jigsaw’un Medium blogunda konuyu detaylandıran Google İcra Heyeti Başkanı Eric Schmidt, zorlu jeopolitik meselelerden, yolsuzluklara, çevrimiçi engellemelerden aşırı şiddet olaylarına kadar farklı alanlarda teknolojinin gücünden faydalanmak istediklerini ifade ediyor. Karmaşık sorunları en verimli şekilde çözmeyi hedefliyor.


Hatırlanacağı üzere Alphabet, daha önce de ‘Life Sciences’ adıyla anılan ekibini Verily adı altında yeniden yapılandırmıştı. Google daha geniş ismiyle Alphabet altındaki en ileri teknoloji projeleri ise Google Xaltında geliştirilmeye devam ediyor.

jigsaw.google.com adresinden yeni oluşumla ilgili daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle