GNS Network

Instagram bir kişinin beni takip etmesini nasıl engellerim?


Instagramda takip edilmek istemediğiniz kişiler ya da sizi taciz eden kişiler olabilir. Bu durumda ilgili kişileri engelleyerek kendinizi koruyabilirsiniz. O kişiyi engellediğiniz de artık size kendi profilinden erişemez, sizi takip edemez ve size mesaj atamaz. Arama yaptığında profilinizi ya da fotoğraflarınızı göremez. Size ulaşabilmesi için yeni bir hesap üzerinden arama yapması gerekmektedir.

Instagram kişi engelle nasıl yapılır?

Kişi engelleme sadece android ve ios tabanlı akıllı telefonlar, tabletler ve Iphone üzerinden yapılabilir. Bilgisayar üzerinden kişi engellemesi yapılamaz.

Bir kişiyi engellemek için Instagram uygulamasını açın ve giriş yapın. Engellemek istediğiniz kişinin profilini açın. Açılan sayfada üç nokta ya da çark simgesi olacaktır. Bu simgeye dokunun ve açılan menüden kişiyi engelle (block user) seçeneğini seçin. Emin olup olmadığınıza dair gelecen olan sorgu ekranında eminseniz evet simgesine dokunun. Bu işlemden sonra artık o şahıs sizi rahatsız edemeyecek, takip edemeyecek ve mesaj atamayacaktır. Arama yaptığında fotoğraflarınızı göremeyecek ve profil sayfanızı bulamayacaktır.

Instagram engellediğim kişiye bildirim gider mi? Bunu anlayabilir mi?

Hayır, engellenen kişiye herhangi bir bildirim gitmez. Engellendiğini anlayabilmek için profilinizi başka bir hesaptan araştırması gerekir. Normal şartlarda hesabınızın kapanmış olabileceğini düşünebilir. Ya da takipçi kontrol siteleri üzerinden görebilme ihtimali vardır.

Engellediğim kişinin engelini nasıl kaldırırım?

Instagram engellediğiniz kişinin engelini kaldırmak isterseniz, Instagram uygulamasını açın ve o kişini profil sayfasını açın. Sayfada bulunan üç nokta simgesine dokunun ve engeli kaldır yazısına dokunun. Emin olup olmadığınıza dair soruya evet yanıtını verin ve engeli kaldırın. Artık bu kişi sizin profilinze yeniden erişim sağlayabilir.

Blog içeriklerinin temel paylaşım amacı o konuyu tartışmaya açmaktır. Sende fikirlerin ile konu hakkında katkıda bulun.
İfadeleri Gösterİfadeleri Gizle