Site iconBeytullah Güneş | SEO Tasarım Dijital Pazarlama

Instagramda fotoğraf ve resim çalma nasıl yapılır?

Son zamanların en popüler fotoğraf ve video paylaşım uygulaması olan Instagram ’da beğendiğiniz fotoğraf, resim ve videoları kaydetmek ya da paylaşmak için ne gerekiyor? Bu sorunun cevabı üzerinde duracağız.
Instagram bilgisayara fotoğraf kaydetme, Instagramdan telefona fotoğraf kaydetme, android veya ios sistemli akıllı telefon ve tabletlerden resim kaydetmenin nasıl yapılacağını öğreneceğiz.
Instagram uygulaması normal şartlarda başkalarına ait fotoğrafla videoları kaydetmeye ve paylaşmaya izin vermiyor. Beğendiğiniz fotoğraflara daha sonra tekrar ulaşmak için ya da kendi profilinizde kaydetmek için bazı yöntemler mevcut. Ancak şunu unutmayın ki başkasına ait ve anonim olmayan bir fotoğrafı kaydetmeden ve paylaşmadan önce lütfen fotoğraf sahibinden izin isteyiniz.
Telefondan Instagram içeriği (fotoğraf, video, resim) kaydetmek
Ios sistemli Iphone, android sistemli akıllı telefon ve tabletlerden fotoğraf kaydı için öncelikle bir uygulamaya ihtiyacınız olacaktır.
Instagram fotoğraflarını programsız kaydetmek için de bir yöntem var ama uğraştırıcı ve küçük bir fotoğraf için değmez. O yöntemden de bahsedelim, telefondan ekran görüntüsü alarak fotoğrafın fazlalıklarını kırpın ve kaydedin.
Uygulama yardımıyla resim kaydetme
Telefonlar için birçok fotoğraf kaydetme uygulaması var. Biz birkaçını inceledik ve test ettik, isterseniz farklı uygulamalarda kullanabilirsiniz. Uygulamaları indirmek için ios için app store android için Google play’e girerek uygulama adını aratın ve çıkan sonuca göre uygulamayı yükleyin.
Android için Instasave: Instagram hesabınızla uygulamaya giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra hesabınızda paylaştığınız tüm fotoğrafları görebilirsiniz. Keşfet ve beğendiğiniz fotoğraflar butonuyla fotoğrafları kaydedebilirsiniz.
Fotoğrafları kaydetmek için seçin ve disket simgesine dokunun onayladıktan sonra fotoğraf telefona kaydolacaktır. Artık fotoğrafı kendi hesabınızda paylaşabilirsiniz.
Ios için Instantsave: android uygulaması gibi istediğiniz fotoğrafları bulduktan sonra seçerek kaydedebilirsiniz.
Beğenilen fotoğrafı repost(retweet gibi) yapmak
Beğendiğiniz fotoğrafı kişinin adıyla kendi sayfanızda paylaşmak için PhotoRepost uygulamasını yükleyin.
Instagram fotoğrafını bilgisayardan kaydetme 2016 yeni yöntem
Instagram her gecen gün fotoğraf kopyalamayı zorlaştırıyor. Ne olursa olsun yöntemler sınırsız. En kolay olarak print screen tuşuna basarak ekran görüntüsünü alıp painte yapıştır diyerek kaydedebiliriz.
Diğer bir yöntem ise Google chrome’da fotoğrafa tıklayarak büyük halini açın. Fotoğrafın üzerindeyken sağ tıklayarak incele yazısına tıklayın. Açılan menüde element console sources diye giden menünün sonundaki çift ok tuşuna tıklayın ve resources menüsünü seçin. Soldaki açılan menüden frames > instagram.com > images yolunu izledikten sonra açılan menüden tek tek tıklayarak ilgili resmi bulun. Resmin altında mavi renkli bir yazı olarak linki çıkacaktır. Bu linke tıklayın ve açılan resmi sağ tıkla > resmi farklı kaydet şeklinde kaydedin.
Exit mobile version